kup kralja

[FOTO] Real s igračem manje tek nakon produžetka jedva prošao slabašni Elche

20.01.2022 u 21:49

Nogometaši madridskog Reala plasirali su se u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja nakon što su svladali Elche 2:1 u gostima, nakon 120 minuta borbe...

Poslije sporih i ne previše zanimljivih 90 minuta drama je počela u produžecima, točnije u 102. minuti. Tada je Marcelo, kao posljednji igrač, srušio suparničkog igrača na 20 metara od gola Reala, zbog čega je zaradio crveni karton.

Slobodni udarac je izveo Gonzalo Verdu koji je prvo pogodio živi zid. No, lopta mu se odbila, a u drugom pokušaju je Verdu, uz pomoć igrača Reala Danija Ceballosa, od kojeg je lopta promijenila smjer, svladao Ukrajinca Lunina na madridskim vratima.

Real se potpuno probudio nakon primljenog gola te je unatoč igraču manje počeo dominirati. Prvo je Isco u 108. minuti izjednačio, dok se u 115. odlično snašao Eden Hazard i zabio za veliki preokret i prolaz Reala dalje.

• +7
Elche - Real Madrid, Kup kralja, 20.1.2022. Izvor: EPA / Autor: Manuel Lorenzo

No, drami tu nije bio kraj jer je Elche u 120. minuti zabio za 2:2, ali je taj gol poništen zbog prekršaja u napadu.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić ušao je u igru u 72. minuti.

Ranije su prolaz u četvrtfinale Kupa kralja osigurali Mallorca, Rayo Vallecano, Cadiz, Valencia, Betis i Real Sociedad.