Hirscher slavio uz najbolje rezultate Kostelića i Zubčića!

06.01.2015 u 20:04

• +17

Snježna kraljica - prva vožnja muške slalomske utrke

Izvor: Pixsell / Autor: Zeljko Lukunic/PIXSELL

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u slalomu Svjetskog kupa na zagrebačkom Sljemenu, gdje se u utorak okupilo oko 15.000 gledatelja, što mu je treći uzastopni trijumf u Zagrebu. Filip Zubčić je bio 15. i prvi puta u karijeri osvojio je bodove u slalomu, dok je Ivica Kostelić završio na 18. mjestu

Hirscher je briljirao u obje vožnje te je došao do pete pobjede ove sezone, a ukupno 28. u karijeri.

Nijemac Felix Neureuther, koji je do ove utrke bio vodeći u poretku slalomaša, završio je na drugom mjestu (+0.81), a treći je bio Norvežanin Sebastian Foss Solevaag (+1.04), što mu je najbolji rezultat u karijeri.

Tridesetogodšnji Amerikanac David Chodounsky, koji je sve iznenadio odličnim nastupom u prvoj vožnji i trećim mjestom, nije završio drugu utrku.

A 21-godišnji Filip Zubčić, koji je imao startni broj 57, je dobrom vožnjom stigao do 22. mjesta u prvoj utrci, da bi na kraju završio na 15. mjestu (+3.10). Ovo mu je bila tek 14. utrka u Svjetskom kupu, i po treći puta ove sezone osvojio je bodve. Najbolji rezultat ostvario je 21. prosinca u Alta Badiji gdje bio 7. u veleslalomu, a devet dana prije toga je, također u veleslalomu, bio 25. u Aareu.

Ivica Kostelić, koji je uoči utrke izjavio da bi bio zadovoljna plasmanom među prvih 15, osvojio je 18. mjesto (+4.15).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Hirscher je preuzeo vodstvo sa 676 bodova, dok je specijalist za brze discipline Norvežanin Kjetil Jansrud, koji nije nastupio u Zagrebu, pao na drugu poziciju sa 624 boda.

Kod Hrvata najbolje plasiran je Filip Zubčić, koji je sa novih 16 bodova došao do 58 poena, i 56. mjesta u ukupnom poretku. Kostelić je na 89. mjestu sa 19 bodova, a Natko Zrnčić Dim je 129. sa jednim bodom.