bundesliga

Hertha prekinula katastrofalan niz od sedam poraza i tako pobjegla s dna prvoligaške ljestvice

12.02.2023 u 18:50

Nogometaši Herthe su u Berlinu pobijedili Borussiju Mönchengladbach 4:1 u utakmici 20. kola njemačke Bundeslige i pobjegli s dna ljestvice

Borussia je u ovom susretu povela golom Nika Elvedija u 17. minuti, ali je Hertha u 30. minuti preko Jessia Ngankama izjednačila i s tim rezultatom otišao na odmor.

Marton Dardai je u 52. minuti preokrenuo rezultat i donio vodstvo Herthi koja je potvrdila trijumf golovima Derryja Sherhanta u 91. minuti i Dodija Lukebakija u 97. minuti iz jedanaesterca.

Filip Uremović je igrao cijeli susret za Herthu, a Ivan Šunjić zadnjih sedam minuta.

Hertha je prekinula niz od čak sedam uzastopnih poraza u Bundesligi te sad zauzima 16. mjesto na tablici sa 17 bodova, dok je Monchengladbach deseti s 26 bodova.

Koliko je Hertha bila loša najbolje govori podatak da je u posljednja četiri poraza imala gol-razliku 1:13! A sad je zabila četiri gola...