IMPERIJ UZVRATIO

Hat trick Van Persieja za 20. Unitedov naslov prvaka

22.04.2013 u 22:50

Rutinskom pobjedom od 3:0 protiv Aston Ville Manchester United je osvojio 20. naslov engleskog prvaka. Njihovom 'vječnom 'treneru sir Alexu Fergusonu to je čak 13. titula, koliko ih ima i Ryan Giggs, još jedna hodajuća legenda kluba s Old Trafforda koja i dalje zadovoljava sve kriterije vrhunskog nogometa

Već tjednima nije bilo upitno hoće li United ove sezone postati prvi engleski klub s 20 osvojenih naslova, a potvrda velikog jubileja došla je u 'prvoj meč lopti' koju su 'crveni vragovi' četiri kola prije kraja prvenstva dočekali na svom travnjaku protiv Aston Ville.

Već u drugoj minuti neuništivi Giggs je dodao Van Persieju za prvu erupciju oduševljenja domaćih navijača, a samo 11 minuta kasnije Wayne Rooney je dodao, a Van persie praktički otklonio i posljednje dileme. Bio je to posebno lijep gol jer je dodavanje došlo s obrambene polovice, a sjajni Nizozemac loptu je volejem s 18 metara savršeno spremio u suprotni kut. Fantastičan pogodak za zaključenje još jednog velikog posla.

Do poluvremena je, ponovno na dodavanje Giggsa, Persie zabio i svoj treći gol i hat trickom preuzeo vrh ljestvice strijelaca od Luisa Suareza koji je ostao na 23 gola. S obzirom da Liverpoolovog čudaka vjerojatno čeka dulja pauza, Nizozemac u svojoj prvoj sezoni u dresu Uniteda ima veliku priliku i za titulu 'kralja strijelaca' najspektakularnije lige svijeta.

Hat trick Robina Van Persieja u prvom poluvremenu slavljeničkog dvoboja

Nastavak je donio slavljeničku atmosferu na stadionu i rutinu na terenu koja se stopila u veliko slavlje nakon isteka dvoboja. Ovom pobjedom natjecateljska sezona Uniteda praktički završava, s obzirom da su domaći naslov prvaka osigurali, a iz Lige prvaka i FA kupa su ispali. Ipak, vraćanje trofeja u 'crveni dio grada' nakon lanjskog trijumfa Cityja i 'bijeg' na dvije titule razlike najvećem rivalu Liverpoolu bit će dovoljan razlog da se i ova sezona Fergusona i Uniteda ocijeni - vrlo uspješnom.