FANTOMSKO ZALEĐE

Hajduk: Vršajević napao suca, Tudor ostao miran

29.11.2014 u 22:09

Hajduk je u dvoboju 17. kola MAXtv Prve lige poražen od Zagreba na Poljudu sa 2:0. Trener Hajduka Tudor je čestitao protivniku, dok je BiH reprezentativac Avdija Vršajević odmah krenuo 'čestitati' sucu

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova Zagreb je u nastavku zadominirao poljudskim travnjakom i izborio prvu prvenstvenu pobjedu na Poljudu nakon više od devet godina. Trener 'pjesnika' Željko Kopić sa zadovoljstvom je komentirao uspjeh svog sastava u mikrofon Arenasporta.

'Odigrali smo odličnu utakmicu. Od 50. smo ju odveli u naš smjer, demonstrirali moć i pokazali da se u NK Zagrebu radi odličan posao. Ponosan sam na dečke.'

Objasnio je i zašto je najboljeg strijelca Gabrijela Bobana u prvom dijelu držao na klupi.

'Znali smo da će Hajduk krenuti s tojicom u obrambenoj liniji i u prvi satsav smo stavili igrače koji će najbolje odraditi visoki presing. Kada su ušle planske zamjene dobili smo dodatnu kvalitetu u pas igri, i izuzetno je bitno da pokazujemo da u kadru imamo 26 igrača na koje možemo računat i svaki od njih može se treninzima nametnuti za minutažu.'

Hajdukov trener Igor Tudor bio je očekivano tih.

'Drugo poluvrijeme je bilo katastrofalno. jedan ružan poraz, Zagreb je stvarno odigrao dobro. Moglo je otići i na našu stranu, nakon onog ofsajda... Prejak pritisak na naš mentalitet je igranje bez publike, nema drugog objašnjenja za ovo što gledamo u zadnjim utakmicama. Poremetile su nas ozljede Mezge na zagrijavanju i Maglice, te nedostatan ritam Sušića i Vlašića. To nam je u ovom trenutku bilo previše,' rezonira Tudor.

Dalmatinski portal prenosi kako je netom nakon dvoboja došlo do verbalnog napada Avdije Vršajevića na pomoćnog suca Dalibora Conjara koji je pogrešno procijenio zaleđe u prvom poluvremenu i poništio čist hajdukov pogodak.

'Srami se. Sakrij se u rupu magarac jedan,' rekao mu je na što se sudac navodno samo okrenuo.