• Zadnja izmjena 19.07.2009 09:47
  • Objavljeno 18.07.2009 u 20:52
Hajduk - Nacional Funchal, na fotografiji Thiaguinho

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Joško Ponoš

Na trokut turniru na Poljudu, na kojem su sudjelovali domaćin Hajduk, Blackburn i Nacional Funchal, prvo mjesto je osvojila portugalska momčad. Ona je u dvije utakmice uzela četiri boda, splitski prvoligaš je sakupio tri, a engleski predstavnik jedan

U prvoj utakmici (igra se 45 minuta), pred šest tisuća gledatelja su se susreli Hajduk i Nacional Funchal, a Splićani su istrčali u sastavu Tomić - Thiaguinho, Aračić, Maloča, Šerić - Tičinović, Cernat, Paraiba, Brkljača - Rodić, Eliakwu. Hrvatski predstavnik je pritiskao, imao nekoliko izglednih situacija za pogodak, ali se zatresla njegova mreža. Gosti su do pobjede stigli u 21. minuti preko Rubenija koji je poslije brze akcije 'prevario' obranu 'bilih' i s lijeve strane pogodio za, pokazat će se kasnije, konačnih 0:1.

Druga utakmica na turniru između Blackburna i Nacionala završila je bez pravih prilika i pogodaka, bio je to rezultat koji nije odgovarao Hajduku koji se tako prije posljednjeg ogleda s Englezima oprostio od trofeja.

Joško Ponoš / CROPIX

Trener Hajduka Ante Miše u trećoj utakmici na turniru je protiv gostiju s Otoka izveo sljedeći sastav: Subašić - Rubil, Pandža, Maloča, Aračić (od 39. Oremuš) – Gabrić, Andrić, Skoko, Tomasov - Ibričić, Vukušić. Ovoga puta je pogodio dobitnu formaciju. Hajduk je u 12. minuti poveo nakon akcije Vukušića i Tomasova, a strijelac je bio Ibričić. Imao je domaćin još nekoliko šansi za povećanje vodstva, no Mišini izabranici nisu bili precizni, dok su Englezi zaprijetili pred kraj susreta. Ipak, ostalo je minimalnih 1:0 za Hajduk.

Treba spomenuti da na travnjak poljudskog stadiona nije istrčao urugvajski napadač Richard Porta kojem se nije svidjelo što je prije potpisivanja ugovora s 'bilima' morao odraditi desetodnevnu probu pa je napustio Hajduk.