SPUST U VAL D'ISEREU

Gut slavila, Vonn pala, Maze učvrstila vodstvo

14.12.2012 u 13:20

Švicarska skijašica Lara Gut (21) prvi je put u karijeri slavila u utrci spusta za Svjetski kup. Bila je najbrža u francuskom Val d'Isereu. Vladarica ove discipline Lindsey Vonn nije završila utrku…

Gut je startala s brojem dva i postavila rezultat 1:19.75 koji je za sve skijašice koje su slijedile ostao nedostižan. Najviše joj se približila Amerikanka Leanne Smith (25) koja je zaostala 16 stotinki i prvi se put uspela na postolje u Svjetskom kupu. Treće je mjesto osvojila još jedna Švicarka, Nadja Kamer, kojoj je to peto postolje u karijeri. Za Gut je ovo, pak, treća pobjeda u karijeri, a prve je dvije ostvarila u super G-u.

Vodeća skijašica ukupnog poretka, Slovenka Tina Maze, zauzela je 11. mjesto i još malo povećala prednost u utrci za Veliki globus. Na ruku joj je, naime, išao slab nastup Marije Höfl-Riesch koja je bila 12., te pad Lindsey Vonn. Pobjednica prva dva spusta sezone pogriješila je u gornjem dijelu staze i završila u zaštitnoj ogradi. Relativno se brzo pridigla i čini se da nema težih ozljeda.

U subotu je u Val d'Isereu na rasporedu super G.