TRIJUMF PRVAKA

Guardiolin City u šampionskom stilu spustio Emeryja i njegov Arsenal na zemlju

12.08.2018 u 18:59

U derbiju 1. kola Premiershipa nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Emiratesu Arsenal rezultatom 2:0 i tako na pravi način krenuli u obranu titule...

Pep Guardiola prošle sezone porušio je mnoge rekorde na čelu Cityja i s lakoćom stigao do svojeg prvog naslova prvaka Engleske, a ako je vjerovati prvom kolu novog izdanja Premiershipa, opet će se boriti za prestižnu titulu.

• +16
FA Community Shield, Chelsea - Manchester City Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Manchester City nakon osvajanja Community Shielda u dvoboju s Chelseajem ostvario je impresivan trijumf i u uvodnom derbiju Premiershipa, na Emiratesu protiv Arsenala.

Ključna figura bio je Benjamin Mendy koji je asistirao za oba pogotka gostiju, prvog u 14. minuti Raheema Sterlinga, a drugog Bernarda Silve u 64. minuti koji je krasno zakucao loptu u mrežu.

Manchester City tako se pridružio Tottenhamu, Liverpoolu, Chelseaju i Mourinhovom Unitedu koji su također trijumfirali u svojim prvim utakmicama, a Arsenal pod vodstvom novog trenera Unaija Emeryja već kaska za svojim rivalima...