što mu je to trebalo?

Guardiola objasnio zašto je izvadio Haalanda i upropastio mu rekordnu večer; njegov izgovor je jadan i smiješan

15.03.2023 u 15:16

Bila je to senzacionalna utakmica u kojoj je Manchester City demolirao RB Leipzig 7:0, a fenomenalni Erling Haaland zabio je čak pet golova. Ma, zabio bi Norvežanin još koji, to je sigurno, ali Pep Guardiola ga je iz igre izvadio već u 63. minuti utakmice i tako mu uskratio priliku da postavi novi rekord Lige prvaka

Trebala je to biti povijesna večer za Ligu prvaka i Erlinga Haalanda (22), ali Pep Guardiola je - slučajno ili namjerno - odlučio drugačije. Trener Manchester Cityja izvadio je Haalanda iz igre u 63. minuti, u trenutku kad je norveški napadač već zabio pet golova, trebao mu je još jedan da postavi novi rekord.

Što je Haaland rekao Pepu kad je u 63. minuti izlazio iz igre?

'Rekao sam mu kada sam izlazio: 'Volio bih zabiti dvostruki hat-trick, ali što ja tu sad mogu?' Morao sam napustiti teren...', otkrio je Haaland nakon utakmice. Razočaran je, sigurno...

Nešto kasnije se oglasio i sam Pep Guardiola te pojasnio, sad je već jasno, ovu poprilično neugodnu situaciju koja bi mogla dodatno narušiti odnose sjajnog mladog napadača i trenera 'građana'.

• +31
Manchester City - Red Bull Leipzig, Liga prvaka, 14.3.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Pokušao je Pep opravdati svoj potez, probao je biti i šaljiv, ali Haalandu nije do šale, to je sigurno.

'Većinu vremena kad igrač zabije 'hat-trick' napravim zamjenu oko 60. minute. Ne samo sad, nego stalno, zbilja, to i tražimo. Kad si maksimalno uključen u utakmicu ofenzivno i defenzivno, teško je', kazao je Pep te nastavio u šaljivom tonu:

'Da je postigao taj rekord s 22, 23 godine, bilo bi mu dosadno u životu. Sad ima cilj, zato sam napravio zamjenu. Nisam znao da Messi drži rekord protiv Leverkusena (iako je baš Pep vodio Barcelonu u toj utakmici!). Naravno da želim igračima dati da igraju što je više moguće.'

Pokušao je Pep 'popraviti' štetu barem malo, pa je još jednom nahvalio Haalanda. Kao da ga treba hvaliti nakon što je u Ligi prvaka utrpao pet golova...

'Erling je bio čudesan, ali i svi drugi bili su izvanredni. Pet golova u 60 minuta. Nevjerojatan dečko, ogroman talent. Moć, mentalitet, on je serijski pobjednik', zaključio je Pep Guardiola.

A Haaland je postao tek treći nogometaš koji je zabio čak pet golova u jednoj utakmici Lige prvaka. Prvi je Leo Messi, koji je zabio pet golova protiv Bayer Leverkusena 2012. godine, a drugi Luiz Adriano, koji je kao igrač Šahtara 2014. godine zabio pet golova Bate Borisovu.