17.05.2014 u 17:40

• +9

Barcelona - Atletico Madrid

Izvor: Reuters / Autor: reuters

Nije prošla niti jedna četvrtina utakmice, a Diego Simeone već je morao napraviti dvije zamjene - van igre su Diego Costa i Arda Turan, dva možda i ponajbolja igrača. A onda ja Alexis Sanchez postigao možda i gol karijere, da bi uzvratio Godin početkom drugog poluvremena. ATLETICO JE PRVAK Španjolske, po prvi put nakon 10 godina da to nisu Barca ili Real

Barcelona - Atletico M. 1:1 (Alexis 33', Godin 49')

90'+3- GOTOVO JE! Atletico Madrid prvak je Španjolske! Pljesak na stadionu potpuno je zaslužen!
90'- počela je sudačka nadoknada vremena. Barca ima još tri minute nade
85'- Atletico živi u svojih 16 metara. Barca pritišće...
84'- Pique pada u 16-ercu, činilo se da ga je leđa gurnuo Godin, ali sudac ostaje nijem
81'- strašan udarac s distance uputio je Alves, ali Courtois je pokazao zašto ga se smatra jednim od najboljih vratara na svijetu
79'- Barcelona pritišće, ali bez izrazitih prilika. Atletico je obrambeno stvarno besprijekorna momčad
72'- posljednja zamjena kod Atletica; Sosa je ušao umjesto Adriana Lopeza
70'- nakon prodora u svom stilu Meesi biva srušen na rubu 16-erca. Sam izvodi slobodan udarac ravno u zid
64'- Messi je nakon gužve zakucao loptu u gol, ali je bilo zaleđa
61'- vrijeme je za Neymara... izašao je s terena Pedro
60'- 15 minuta prošlo je u drugom poluvremenu bez da je Barcelona pošteno zaprijetila golu Atletica
57'- prva zamjena u Barceloni; Alex Song ulazi umjesto Busquetsa... I on se čini ozlijeđen
49'- GOLLLLLLLLLL! Diego Godin pogodio je poslije kornera.
46'- počelo je drugo poluvrijeme...

45'+2- završilo je prvo poluvrijeme. Nije bilo nekog posebno atraktivnog nogometa, ali prvi je dio odigran u žestokom ritmu. Simeone je morao zamijeniti već dva igrača, a Alexis Sanchez postigao sjajan pogodak
43'- korner kojeg je izveo Koke napravio je problema za obranu Barce. Atletico je sada u ofenzivi

33'- GOLLLLLLLLLLLL! Alexis Sanchez pogodio je strašan udarac! Doslovce je probio golmana Courtoisa
26'- odličan centaršut Danija Alvesa nije iskoristio Pedro. Promašio je glavom sa svega nekoliko metara
22'- ne može više niti Arda Turan; kakav hendikep za Atletico!
16'- Costu je zamijenio Adrian
14'- Diego Costa ne može dalje! Morat će biti zamijenjen
11'- nespretna reackija Piquea blizu svoga gola. Umalo je poslao loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Juanfrana
3'- Iniesta je dočekao ubačaj Alvesa na rubu 16-erca, ali je pucao nespretno
0'- utakmica je počela... Atmosfera i više nego impresivna!

Barcelona: Pinto, Alves, Piqué, Mascherano, Adriano, Busquets (Song), Fabregas, Iniesta, Alexis, Pedro (Neymar), Messi.

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis, Gabi, Tiago, Koke, Arda Turan (Raul Garcia), Villa, D.Costa (Adrian) (Sosa).

Ove su dvije momčadi pet puta igrale ove sezone i postigle ukupno jednako toliko pogodaka. U Superkupu su remizirali u Madridu 1:1, da bi u Barceloni utakmica završila bez pogodaka. Prvenstveni je dvoboj na Calderonu okončan rezultatom 0:0, a ove su se dvije momčadi susrele i u četvrtfinalu Lige prvaka. Tada je bilo neriješeno 1:1 na Camp Nou, a madridski je klub prošao dalje nakon pobjede u Madridu 1:0.