GOSTIMA CIJELI PLIJEN

Gorica na Rujevici u sudačkoj nadoknadi šokirala Rijeku; pogledajte sve pogotke s utakmice

26.10.2019 u 19:36

Nogometaši Gorice u susretu su 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige kao gosti na Rujevici svladali Rijeku sa 2:1 (0:0)

Strijelci za petu uzastopnu pobjedu Gorice protiv Rijeke bili su Zwolinski u 62. i Dvorneković u drugoj minuti sudačke nadoknade, dok je jedini pogodak za Rijeku postigao Tomečak u 82. minuti.

Gorica je povela iz neobične akcije kada je Čanađija iz osvojenog sudačkog podbacivanja odmah uposlio Zwolinskog koji je utrčao u domaći kazneni prostor i preciznim udarcem svladao Prskala.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Izjednačenje je uslijedilo kada je udarac Tomečaka s desne strane 16-erca pogodio jednog gostujućeg igrača u bloku, promijenio smjer i prevario Kahlinu.

Pobjednički pogodak stigao je u sudačkoj nadoknadi nakon velike pogreške Prskala koji je loše ispucao loptu koju je na 20-ak metara od domaćeg gola osvojio Lovrić. On se potom sjurio do gol-aut linije i poslao loptu paralelnu s gol-linijom, a na nju je natrčao Dvorneković i s metra udaljenosti zatresao mrežu.

Ovom pobjedom Gorica je skočila na peto mjesto ljestvice sa 18 bodova, dva manje od trećeg Osijeka, a dva više od pete Lokomotive, dok je Rijeka ostala treća sa 22 boda.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, HNK Rijeka - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Na vrhu je Hajduk, koji je ranije u subotu sa 2:0 svladao Slaven Belupo, sa 27 bodova, dva manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.

Hajduk-Slaven Belupo2:0
Rijeka-Gorica1:2