NE ZABORAVLJA SE

Golema tuga Mirka Alilovića; to će ga zauvijek proganjati

30.05.2016 u 16:00

Rukometaši Viva Targi Kielcea osvojili su naslov prvaka Europe nakon što su u finalu u Kölnu u nevjerojatnoj utakmici slavili protiv Veszprema boljim izvođenjem sedmeraca 39-38 (35-35, 29-29, 17-13), a svoje viđenje cijele drame dao je utučeni Mirko Alilović

Veszprem je izgubio i treće finale, ali ovogodišnje će posebno pamtiti jer je mađarski prvak 15 minuta prije kraja imao devet golova prednosti. Tuga hrvatskog golmana Mirka Alilovića je golema.

'Ne znam što da kažem. Slavili smo prije kraja, totalno glupo. Što uopće pričati nakon što smo imali devet razlike. Kielce je pokazalo hrabrost i muda. Zato su nas dobili. Imali smo u produžetku šansu, dva razlike, sve smo imali, ali, eto, toliko smo bili glupi. Smiješno mi je sve. Smiješno kada vidiš što smo sve imali, a izgubili', rekao je Alilović za Balkan Handball te dodao:

'Šteta zbog ekipe, jer smo 45 minuta igrali školu rukometa. Šteta za ekipu što smo izgubili, ali sramota je prosuti devet. Ovo se nikada više neće ponoviti. Sada da kažem glavu gore, glupo je. Hvala Bogu da je kraj sezone. Nevjerojatno kako je Kielce dobilo i nevjerojatno kako smo mi izgubili, svaka nam čast. Ostat ćemo upisani u povijest.'