PREKO AZIJE U EL

Golčina Saida, ali Maccabiju prednost uoči Poljuda

18.08.2016 u 20:52

Hajduk je preskočio dvije europske stepenice, a od skupina Europske lige dijeli ih još uspjeh protiv Maccabija iz Tel Aviva. U prvom dvoboju su izgubili rezultatom 2:1 (1:0)

Maccabi - Hajduk 2:1 (1:0)
Strijelci: Alberman 9, Scarione 77 /Said 56

Maccabi Tel Aviv: Rajković – Peretz, Tibi, Ben Haim, Rikan – Medunjanin, Alberman, Igiebor – Micha, Sa, Ben Chaim
Hajduk: Kalinić, Ismaili, Nižić, Ćosić, Memolla, Jefferson, Savvas, Kožulj, Vlašić, Sušić, Said

93' - Hajduk je izdržao završni nalet, jako zanimljiv rezultat za uzvrat na Poljudu idućeg tjedna
90' - tri minute nadoknade
85' - loš prekid bijelih, ubačaj preko 'Hajdukovog grozda'
82' - Hajduk nije potonuo, ali inicijativa je opet na strani domaćina
77' - GOL: Brza akcija Maccabija za laku realizaciju Scarionea
76' - Medunjanin silovit s 20 metara tik od stative

Gol Saida od iznimne je važnosti za uzvrat

74' - Ohandza izlazi sam po lijevos trani i gađa a la Henry - pored stative
70' - dobra obrana i sjajno postavljanje Kalinića
69' - obje momčadi traže drugi gol
64' - sjajan akacija Maccabija, ali Ćosić požrtvovno skida s gol linije. Velika sreća
62' - Ohandza mijenja Saida u Hajduku
56' - GOOOL: Said prima loptu na rubu peterca i zakucava 'kroz uši' Rajkoviću za veliko slavlje Torcidaša
53' - nema prilika u uvodnom dijelu nastavka
46' - počeo je nastavak dvoboja u Tel Avivu

45' - poluvrijeme
40' - Hajduk je ostao ravnopravan, još kada bi supjeli zabiti do poluvremena...
39' - 'tanko' zaleđe Saida sprječava zicer za Hajduk
36' - neprecizan dalekometan udarac Izraelaca
33' - Torcidaši navijanje povremeno pariraju bbrojnijim domaćinima
30' - Hajduk je pronašao balans i postao ravnopravan protivnik
25' - Ćosić otklanja opasnost nakon prodora Peretza
20' - strijelac Alberman ovaj puta s 20 metara pogađa blok bijelih
18' - Said usamljen na sedam metara nakon prekida, no vratar Maccabija Rajković spašava
15' - ne prestaje ofenziva domaćina, Hajduk pokušava izići 'iz rupe'
9' - GOL: Kombinacija nakon prekida i udarac Albermana s 20 metara kroz šumu Hajdukovih nogu za vodstvo domaćina
6' - ubačaj Vlašića čisti domaća obrana
5' - još jedna sjajna obrana Kalinića
3' - Kalinić odlično brani prvu veću priliku Izraelaca
1' - počeo je dvoboj u Tel Avivu

Maccabi ima vrlo sličan učinak u sezoni, a prošli su već tri europska predstavnika
Hajduk je sezonu počeo sa šest pobjeda u sedam nastupa, no iza njih je težak poraz u derbiju i remi s Osijekom