ODLUČIO ČUDAN PENAL

'Gladbach' opet uzeo bodove Mandžinom Bayernu

14.12.2012 u 23:16

Bayern i Borussia Mönhengladbach odigrali su 1-1 pred 71.000 gledatelja na Allianz-Areni u 17. kolu Bundeslige, zadnjem prije zimske stanke

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić igrao je za Bayern do 57. minute, kada ga je zamijenio Mario Gomez. Samo dvije minute kasnije, Xherdan Shaqiri je poentirao za konačnih 1-1. Iskoristio je veliku pogrešku Jantschkea i njegovo loše dodavanje, presjekao loptu, te zabio gol niskim prizemnim udarcem, iskosa s lijeve strane, lijevom nogom u bliži kut gostujućeg vratara.

Momčad iz Mönhengladbacha povela je u 21. minuti iz kontroverznog kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Marx. Sudac je dosudio jedanaesterac zbog Boatengovog igranja rukom nakon ubacivanja s lijeve strane, iako je vidljivo da je Boateng odmicao ruku, baš da ga ne bi pogodila u ruku.

Vodeći Bayern sada ima 42 boda, 12 više od prvog pratitelja Bayera iz Leverkusena. Borussia Mönhengladbach je šesta s 25 bodova.

Zanimljivo je da je prošle sezone Borussia Mönhengladbach osvojila maksimalnih šest bodova u prvenstvenim ogledima s Bayernom, jer je slavila 1-0 u Münchenu i 3-1 pred svojim navijačima. Ovoga puta su Bavarci osvojili barem jedan bod, iako su očekivali sva tri…