NOVI PRVAK BELGIJE

Gentova pobjeda za najveći uspjeh u povijesti kluba

21.05.2015 u 22:43

Nogometaši Genta osvojili su prvi naslov prvaka Belgije u klupskoj povijesti, oni su u susretu pretposljednjeg, 9. kola Lige za prvaka na svom terenu svladali Standard iz Liegea sa 2:0 (1:0) i tako postali nedostižni za prve pratitelje, Club Brugge i Anderlecht.

Gent kolo prije kraja ima 49 bodova, pet više od drugog Club Bruggea, a šest od trećeg Anderlechta.

Strijelci za najveću pobjedu u 150-godišnjoj povijesti kluba za gent bili su kapetan Sven Kums u 18., te Renato Neto u 50. minuti iz 11-erca.

Hrvatski napadač Ivan Santini bio je strijelac za Kortrijk koji je na svom terenu odigrao 2:2 (0:1) protiv Anderlechta u susretu 9. kola.

Santini je svojim 15. pogotkom u sezoni postavio konačni rezultat u 80. minuti, on je odlično prsima primirio loptu i potom lijepim udarcem zatresao suparničku mrežu.

Bez obzira na osvojeni bod protiv Anderlechta, Kortrijk je ostao posljednji, šesti u Ligi za prvaka sa 34 boda, dva manje od petog Charleroija, a tri od četvrtog Standarda.