liga prvaka

[FOTO] Trener Villarreala je nakon poraza poslao jasnu poruku Jürgenu Kloppu i igračima Liverpoola: Morate preživjeti 90 minuta na El Madrigalu...

28.04.2022 u 07:58

Liverpool je na svom Anfieldu slavio 2:0 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Villarreala. Realno, 'žuta podmornica' nije ništa pokazala, Unai Emery fokusirao se na destrukciju, čekao je priliku iz kontri, ali nije dočekao. No, ne očajava jer će uzvrat na El Madrigalu za Liverpool biti sve samo ne izlet

Potonula je 'žuta podmornica' na Anfieldu, u razmaku od samo dvije minute primio je Villarreal dva gola za konačnu pobjedu Liverpoola 2:0.

No, poraz nije nimalo obeshrabrio trenera Villarreala. Dapače, Unai Emery ima razloga za optimizam. Prije svega zbog činjenice da je njegova momčad na putu do polufinala Lige prvaka redom izbacivala favorite - prvo u osmini finala Juventus, a potom u četvrtfinalu i minhenski Bayern. Pa zašto bi onda Liverpool bio nekakva nepremostiva prepreka?

'Ovo je polufinale Lige prvaka i ovdje se morate susresti s jakim protivnicima. A Liverpool je taj protivnik, uz to još i u odličnoj formi', kazao je nakon utakmice Unai Emery i nastavio:

'Htjeli smo pobijediti, htjeli smo preuzeti kontrolu, ali Liverpool nam jednostavno to nije dopustio. Nismo mogli utrčati iza njihovih linija, probiti stranu... U isto vrijeme smo se odupirali defenzivno koliko smo mogli, a sve kako bismo osigurali bilo kakvu neizvjesnost u uzvratnoj utakmici.'

• +21
Liverpool - Villarreal, Liga prvaka, polufinale, 27.4.2022. Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Može li Villarreal nadoknaditi dva gola zaostatka za Liverpoolom?

'Sigurno je samo jedno - oni moraju preživjeti 90 minuta uzvratne utakmice na Madrigalu. A vjerujte, tamo će biti puno drugačije... Liverpool će u uzvratu biti na puno većim iskušenjima', 'zaprijetio' je Emery i dodao:

'Ali ne smijemo zaboraviti da igramo protiv Liverpoola. Oni su jaki, oni su favoriti, ali znamo da se na našem terenu, pred našim navijačima, možemo nositi s njima. Vidjet ćete sljedećeg tjedna. Znamo da će kod kuće biti drugačije, i dalje vjerujemo u sebe.'