engleska liga

[FOTO] Uvjerljiv domaći poraz Tottenhama na samom početku godine; Ivan Perišić i suigrači protiv Aston Ville nisu imali šanse...

01.01.2023 u 17:42

Nogometaši Aston Ville su u prvoj utakmici Premiershipa u 2023. godini gostovali u Londonu kod Tottenhama. Momčad koju vodi Unai Emery osvojila je tri važna boda čistom i uvjerljivom pobjedom 2:0

Unai Emery je preporodio momčad Aston Ville otkako je na klupi zamijenio Stevena Gerrarda, a koliki je napredak u igri momčadi iz Birminghama najbolje se vidjelo na današnjoj utakmici protiv Tottenhama u kojoj su nakon sjajne igre slavili s 2:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali Villa je izgledala bolje na terenu, imala nekoliko izglednih prilika za razliku od nogometaša Tottenhama koji su bili vidno nervozni pa su zbog toga dobili čak tri žuta kartona u prvih 45 minuta igre. Jedina donekle svjetla točka bio je naš Ivan Perišić, ali raspoloženih suigrača nije imao...

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, da bi nakon pet minuta igre u nastavku Villa došla do prednosti nakon katastrofalne reakcije golmana Llorisa i obrane Tottenhama. Dalekometni šut Douglasa Luiza Lloris nije uspio uhvatiti, tek je odbio je loptu Ollieja Watkinsa, a ovaj asistira Emilianu Buendiju koji zabija za 1:0

• +18
Tottenham - Aston Villa, engleska liga, 1.1.2022. Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Villa nakon toga nije stala, gosti iz Birminghama nastavili su dominirate te u 73. minuti dolaze i do drugog gola. Razigrani Douglas Luiz prelijepim golom podiže prednost svoje momčadi na konačnih 2:0.

Ivan Perišić je za Tottenham igrao do 88. minute, a u 57. minuti je promašio najveću šansu 'spursa' na utakmici.

Aston Villa je nakon šeste prvenstvene pobjede 12. na tablici s 21 bodom. Tottenham je bez pobjede u posljednje dvije utakmice, a nakon petog poraza zauzima peto mjesto na ljestvici s 30 bodova.