napeto do kraja

[FOTO] Split još jednom u finalnoj seriji 'iznenadio' Zadar i u borbi za naslov prvaka izborio majstoricu

02.06.2021 u 22:23

Košarkaši Splita su na domaćem terenu u četvrtoj utakmici finala svladali Zadar 81:68 (44:37). Iako su u finalnoj seriji doigravanja prvenstva Hrvatske gubili 2-0 od Zadra, košarkaši Splita uspjeli su poravnati na 2-2 u pobjedama, te će o novom prvaku odlučivati majstorica koja je na rasporedu u subotu (5. lipnja) u Zadru

Split je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, koju je završio s 14 koševa prednosti (62:48), a četiri minute prije kraja imao je čak 21 koš viška (79:58).

Kod domaćina najefikasniji je bio Toni Perković s 18 koševa, pogodivši četiri od čak 15 splitskih trica. Marko Luković dodao je 17 koševa, a Roko-Leni Ukić je upisao 12 koševa, šest skokova i pet asistencija

• +10
KK Split - KK Zadar, četvrta utakmica Prvenstva Hrvatske, 2.6.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U redovima Zadra prvi strijelac bio je Justin Anthony Carter s 13 koševa, a Dominik Mavra i Chinanu Michael Onuaku zabili su po 12.

Peta, odlučujuća utakmica finala za naslov prvaka Hrvatske igrat će se u subotu (5. lipnja) u Zadru.