aba liga

[FOTO] Split je u dramatičnoj završnici propustio veliku priliku za pobjedu, frustrirani Roko Ukić od muke je razbijao reklame

11.02.2022 u 23:16

Košarkaši Splita u petak su na svom parketu poraženi u utakmici 20. kola ABA lige, bolja je 83:79 (22:21, 14:13, 21:22, 26:23) bila Cedevita Olimpija

U izjednačenoj utakmici, Cedevita je s košem razlike dobila prve dvije četvrtine, treća je s istom razlikom pripala Splitu, a presudila je zadnja četvrtina koju je Cedevita Olimpija dobila 26:23.

U dramatičnoj završnici 'žuti' su imali priliku iznenaditi goste iz Ljubljane, u posljednje tri minute ušlo se s 'egalom'. A onda su gosti s tri trice u nizu, dvije Murića i jednom Ferrella s čak osam metara, na 35 sekundi prije kraja došli do ključnih 79:74. Shorter je potom zabio dva slobodna bacanja za 79:76, a samo 29 sekundi prije kraja Blažić je izgubio loptu i Split je imao priliku zabiti barem za produžetak

Loptu je uzeo Shorter i 7,5 sekundi prije kraja opalio tricu za poravnanje, ali iz teške pozicije nije pogodio... Gosti su potom u završnici sa slobodnih bacanja dovršili posao za konačnih 83:79. Šteta...

Koliko se Split muči najbolje govori potez frustriranog kapetana 'žutih' Roka Ukića koji je od bijesa i nemoći zbog slabe igre - razbio reklamu.

• +9
KK Split - KK Cedevita Olimpija, ABA liga, 11.2.2022. Izvor: Cropix / Autor: Paun Paunovic / CROPIX

'Presudilo je par šuteva, njihova kvaliteta, neke naše greške koje su i posljedice manje širine rostera', rekao je trener Splita Srđan Subotić.

Najbolji igrač Splita bio je Shannon Shorter s 19 koševa, pet skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Karlo Žganec sa 17 koševa i sedam skokova. Pobjedničku momčad predvodio je Edo Murić sa 17 koševa, dok je Jaka Blažič dodao 14.

Cedevita Olimpija je četvrta s 27 bodova i omjerom pobjeda i poraza 10-7. Split, kojem je ovo 15. poraz nakon 18 odigranih utakmica, nalazi se na 13. mjestu s 21 bodom.