'masakr' na old traffordu

[FOTO] Liverpool doslovno demolirao Manchester United; na Old Traffordu je pukla 'petarda', a Mo Salah je zabio hat-trick

24.10.2021 u 19:39

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Old Traffordu deklasirao Manchester United 5:0 ostvarivši rekordnu pobjedu na travnjaku 'Kazališta snova'

Do sada najveću pobjedu na Old Traffordu 'redsi' su ostvarili u ožujku 2009. godine kada su pobijedili 4:1. Večeras su već nakon 50 minuta igre imali 5:0, a od 61. minute i igrača više, no 'stali su na loptu'.

Posljednji put United je kod kuće izgubio 0:5 prije 66 godina od Manchester Cityja.

'Redsi' su već u prvom poluvremenu zabili četiri gola i već tada ispisali povijest. Naime, nikada u povijesti United na svom travnjaku u prvom poluvremenu nije primio četiri gola.

Junak utakmice bio je sjajni egipatski napadač Mohamed Salah koji je postigao tri gola (38', 45+4', 50'), te upisao asistenciju za vodstvo 1:0.

Liverpool je furiozno ušao u susret i gosti su poveli u petoj minuti golom Nabyja Keite, da bi u 13. minuti već je bilo 2:0 nakon što je zabio Diogo Jota.

• +19
Manchester United - FC Liverpool, engleska liga, 24.10.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

Tada je uslijedio 'Salah show' i egipatski napadač je zabio tri gola u nizu postavši prvi igrač koji je na Old Traffordu upisao 'hat trick' nakon što je to 2003. godine učinio 'pravi' Ronaldo u dresu Real Madrida.

Očajnu večer 'crvenih vragova' upotpunio je Paul Pogba zaradivši u 61. minuti crveni karton, a u završnici prvog dijela živce je izgubio i Cristiano Ronaldo zaradivši žuti karton zbog nesportskog poteza.

Liverpool je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na 19 ligaških utakmica, te upisao četvrtu pobjedu uz šest remija i samo jedan poraz u zadnjih 11 ligaških susreta protiv Uniteda.

U ranije odigranom susretu West Ham je pobijedio Tottenham 1:0, a gol odluke zabio je Michail Antonio u 72. minuti.

• +5
West Ham United - Tottenham, engleska liga, 24.10.2021. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Na ljestvici vodi Chelsea s 22 boda, Liverpool je drugi s bodom manje, dok Manchester City na trećoj poziciji ima 20 bodova.

West Ham je skočio na četvrto mjesto engleskog prvenstva sa 17 bodova, dok je ManU na sedmom mjestu s 14 bodova.