njemački kup

[FOTO] Povijesni debakl nogometaša Bayerna koji ovakvo poniženje nisu doživjeli 43 godine; Borussija (M) utrpala im je 'petardu'

27.10.2021 u 23:13

Nogometaši Borussije M'gladbach deklasirali su Bayern Munchen 5:0 u susretu 2. kola njemačkog nogometnog Kupa nanijevši bavarskom velikanu najteži poraz u posljednje 43 godine

Posljednji teži poraz od ove 'petarde' Bayern je doživio u prosincu 1978. godine kada je od Fortune Düsseldorf u prvenstvu izgubio 7:1.

Njemački prvak je počeo utakmicu praktički u najjačem sastavu, no Borussija je povela već u 3. minuti golom Kouadija Koneaa. Rami Bensebaini je u 15. zabio za 2:0, a isti je igrač u 21. minuti povisio na 3:0 iz kaznenog udarca izazvavši ludnicu među 48.000 gledatelja na Borussia Parku.

Borussija je tako postala prva momčad u povijesti njemačkog Kupa koja je Bavarcima zabila tri gola za 21 minutu.

Potop Bayerna nastavio se i u drugom dijelu. Breel Embolo je u 52. zabio za 4:0, a samo šest minuta kasnije i za nestvarnih 5:0.

• +7
Borussia (M) - FC Bayern, njemački Kup, 27.10.2021. Izvor: EPA / Autor: SASCHA STEINBACH

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić za Bayern je zaigrao od 67. minute.

Veliko iznenađenje priredio je i drugoligaš Karlsruher koji je u Leverkusenu pobijedio Bayer 2:1.

Golove za osmoplasirani sastav druge njemačke lige zabili su Lucas Cueto (4) i Choi Kyoung-Rok (63), dok je za 'apotekare' zabio Frimpong (54).

Bayer je imao 65 posto posjeda lopte, 'apotekari' su uputili 20 udaraca, imali su nekoliko sjajnih prilika, no hrabri i srčani igrači Karlsruhera su izdržali sve napade.