HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Pogledajte taj gol koji je odlučio regionalni derbi između Rijeke i Istre 1961 te domaćina lansirao na vrh ljestvice; katastrofalni niz Puljana se popeo na 17 utakmica

Mnogo teže od očekivanog nogometaši Rijeke su svladali Istru 1961 na Rujevici u ogledu 20. kola HT Prve lige. Domaćin je pobijedio 1:0 i vratio se na vrh ljestvice.Gosti iz Pule su imali bod u šakama sve do 82. minute kada je dvoboj odlučio pogodak Jorge Obregona

U prvih nekoliko minuta greške gostujuće obrane i vratara Collaa omogućile su Rijeci dvije situacije koje nisu iskorištene pogotkom. No, vrlo brzo je bilo primjetno da se domaćin muči kako bi igrom došao do dobrih prilika, a i pulska momčad se sve bolje snalazila na Rujevici te je lako odbijala domaće napade.

Vremenom su gosti postajali i sve opasniji te su počeli prijetiti, no u igri bez pravih prilika trajalo je nadmetanje u prvom poluvremenu. Najbolje šanse dogodile su se u smiraju prvog dijela. Prvo je odlično pucao Drmić iz slobodnog udarca, s 20 metara, ali je Collao uspio obraniti. Odmah nakon toga je Murić direktno iz kornera pogodio gredu.

U nastavku je Rijeka postala agresivnija i konkretnija, a Murićevi korneri i dalje su bili opasnost po goste. U 57. minuti je odličnu solo akciju imao Pavičić, ali je njegov udarac prošao kraj vratnice, dok je pet minuta kasnije na sličan način reagirao Drmić, ali je ostalo 0:0.

• +8
Rijeka - Istra 1961, HT Prva liga, 20. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Gosti su imali jedan bod u džepu sve do 82. minute, ali je tada pulska obrana ipak pala. Loptu u prostor je dobio Jorge Obregon te je pospremio loptu u mrežu kraj Collaa koji je istrčao. Bio je to pogodak dovoljan za tri boda Rijeke, ali i već petnaestu pobjedu Rijeke u ligaškim utakmicama protiv ovog suparnika, u zadnjih sedamnaest ogleda (uz dva remija). Puljani ne znaju za slavlje protiv Rijeke u HT Prvoj ligi, tako 17 utakmica...

Rijeka - Istra 1961 1:0, (Jorge Obregon, 82) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Rijeka je prekinula negativni mini-niz u prvenstvu (poraz i remi) te je zasjela na vrh ljestvice. Ima bod više od Osijeka, ali i utakmicu više. Osijek će susret 20. kola odraditi u nedjelju (gostovanje kod Hajduka).

Rijeka - Istra 1961 1:0, 20. kolo HT Prve lige, 2021/22. (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
  • 1. Rijeka 20 12 4 4 42-27 40
  • 2. Osijek 19 11 6 2 29-14 39
  • 3. Dinamo 18 11 4 3 37-15 37
  • 4. Hajduk 18 10 4 4 32-19 34
  • 5. Gorica 20 8 5 7 27-28 29
  • 6. Lokomotiva 20 6 6 8 30-29 24
  • 7. Šibenik 20 6 4 10 29-34 22
  • 8. S. Belupo 20 5 4 11 19-32 19