ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Pogledajte golijadu u Velikoj Gorici; Šibenik je u sjajnoj utakmici iznenadio Goricu i uzeo sva tri boda

18.12.2021 u 15:31

U prvom subotnjem dvoboju 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Velikoj Gorici je Šibenik pobijedio Goricu 3:2. Golove su za Goricu zabili Kristijan Lovrić (12') i Vlatko Stojanovski (68'), a za Šibenik Antonio Jakoliš (31'), Ivan Delić (51') i Marin Jakoliš (87')

Šibenčani su po prvi put u povijesti uspjeli pobijediti Velikogoričane, koji su dosad za njih bili svojevrsna 'crna mačka'.

Kako je počelo, činilo se da će ovo biti 'jednosmjerna' utakmica jer je Gorica krenula silovito. U prvih deset minuta domaća je momčad imala čak tri izgledne prilike, a Brodić pogodio vratnicu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +15
NK Gorica - NK Šibenik, HT Prva liga, 18.12.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Zeljko Hladika/PIXSELL

Gorica je povela u 12. minuti. Brodić je proigrao Lovrića, koji je izbio sam ispred golmana Šibenika i zabio za vodstvo 1:0.

NK Gorica - NK Šibenik 1:0 Lovrić 12' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

No. već u 31. minuti gosti su izjednačili golom Antonia Jakoliša. Nakon ubačaja Kvesića Delić je glavom prenio loptu na drugu vratnicu, a tamo je najbrži bio Jakoliš, koji iz blizine pogađa za 1:1.

NK Gorica - NK Šibenik 1:1 A. Jakoliš 30' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U jeku najžešćih napada Gorice Šibenik je došao do potpunog preokreta. U 51. minuti je Delić nakon dodavanja Marina prebacio nemoćnog domaćeg golmana Kotarskog za vodstvo 2:1.

NK Gorica - NK Šibenik 1:2 Delić 51' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon toga je Gorica nastavila s napadima, VAR im je poništio gol i penal, ali domaći su ipak izjednačili. U 68. minuti kada je nakon ubacivanja Caioa pogodio Makedonac Stojanovski.

NK Gorica - NK Šibenik 2:2 Stojanovski 68' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon gola su uslijedile dvije velike prilike napadača gostiju Marina, no u 87. minuti Šibenik je ipak došao do gola. Pogriješio je igrač domaćih Šimunović, a Marin Jakoliš je prizemnim udarcem donio veliko slavlje Šibenčanima.

NK Gorica - NK Šibenik 2:3 Marin Jakoliš 87' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Gorica je ostala peta s 29 bodova, dok je Šibenik sedmi s 22 boda.

NK Gorica - NK Šibenik 2:3 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

GORICA - ŠIBENIK 2:3

Strijelci: 1:0 Lovrić (12'), 1:1 A. Jakoliš (31'), 1:2 Delić (51'), 2:2 Stojanovski (68'), 2:3 M. Jakoliš (87')

Gorica-Šibenik2:3