skupina a

[FOTO] Novom 3:0 pobjedom Italija osigurala plasman u osminu finala, ali i pokazala da s pravom mašta o velikom uspjehu

• S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 17.06.2021 00:12
  • Objavljeno 16.06.2021 u 22:57

Nogometaši Roberta Mancinija odigrali su još jednu veliku partiju. Nakon Turske, ovog su puta u Rimu s 3:0 svladali Švicarsku

I u drugoj utakmici u skupini Talijani su pokazali da su zasad među glavnim kandidatima za naslov prvaka na Euru. Kao i protiv Turske, koju su dobili sa 3:0, i protiv Švicarske su igrali u visokom ritmu i sa puno kombinatorike. Ujedno, Italija je produžila niz nepobjedivosti na 29 utakmica.

Prvu prigodu Azzurri su stvorili u 11. minuti. Nakon dobrog centaršuta Spinazzole u 16-erac Ciro Immobile je pucao glavom, ali lopta odlazi iznad gola.

U 19. minuti nakon kornera zabija Giorgio Chiellini, ali pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a zbog igranja rukom Chiellinija. Ipak, u 26. minuti Talijani su poveli 1:0, a sve je kreirao dvojac iz Sassuola. Krilni napadač Domenico Berardi probio se po desnom boku u 16-erac do korner linije i dao povratnu loptu za veznjaka Manuela Locatellija koji neometan trese mrežu.

U prvom poluvremenu Švicarci su bili bez prilika, a u nastavku su ipak pokazali više napadačkih ambicija. No, to im nije puno pomoglo, jer je već u 52. minuti Manuel Locatelli s ruba kaznenog prostora zabio svoj drugi pogodak za 2-0.

Švicarci napokon dolaze do prilike u 64. minuti, ali udarac Stevena Zubera brani Donnarumma.

Nakon toga dva puta je zaprijetio Ciro Immobile. U 73. minuti sa 17 metara iskosa, te u 75. kada je Federico Chiesa povukao kontranapad, a Immobile je pucao pored desne vratnice.

Ciro Immobile ipak se upisao u strijelce u 89. minuti lijepim udarcem sa 20 metara.