serie a

[FOTO] Napoli šokantnim domaćim porazom od Fiorentine sve dalje od bobe za titulu, Sassuolo bolji od Atalante

10.04.2022 u 17:12

Veliki kiks napravili su nogometaši Napolija koji se bore za naslov prvaka talijanske Serie A. U dvoboju 32. kola, na domaćem terenu, poraženi su od Fiorentine 3:2

Uz utakmicu više Napoli ima isti broj bodova kao Inter (po 66), dok je Milan vodeći sa 67, ali i utakmicom manje od Napolija.

Fiorentina je na Diego Maradona stadionu povela u 29. minuti golom Gonzaleza. U 56. minuti u igru je, za domaćina, ušao belgijski nogometaš Dries Mertens te je samo dvije minute kasnije zabio za izjednačenje.

No, na isti način je uzvratio Francuz Ikone na drugoj strani. U igru je ušao u 65. minuti, a pri prvom dodiru s loptom zabio je za 2:1 vodstvo Fiorentine, dok je Arthur Cabral u 72. bio strijelac za 3:1.

• +10
Napoli - Fiorentina, Serie A, 10.4.2022. Izvor: EPA / Autor: CESARE ABBATE

Osimhen je u 84. vratio barem malu nadu Napoliju golom za 3:2, ali domaćinu je i bod ostao nedohvatljiv do kraja utakmice. Uz ovu pobjedu, ali i poraz Atalante, Fiorentina se popela na sedmo mjesto ljestvice.

Atalanta je gostovala kod Sassuola te izgubila 2:1. Oba gola za domaćina postigao je Hamed Traore, u 24. i 61. minuti. Za goste je Mario Pašalić igrao do 77. minute, a tek je u 93. minuti Muriel postigao počasni gol.

• +3
Genoa - Lazio, Serie A, 20212/22. Izvor: EPA / Autor: SIMONE ARVEDA

Venezia je golom Henryja u 86. minuti izjednačila protiv Udinesea te je imala barem bod koji bi joj donekle vrijedio u borbi za opstanak. No, u 94. minuti je Becao bio strijelac pobjedničkog pogotka za Udinese.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je uz tri gola Cire Immobilea slavio kod Genoe 4:1. Hrvatski nogometaš Milan Badelj počeo je utakmicu za Genou te je igrao do 74. minute, dok je za Lazio Toma Bašić odigrao posljednjih dvadeset minuta.