španjolska liga

Ante Budimir u 92. minuti utakmice zabio za pobjedu Osasune; to mu je peti gol ove sezone

10.04.2022 u 16:25

Hrvatski napadač Ante Budimir odlučio je golom u 92. minuti utakmicu 31. kola španjolske La Lige u kojoj je Osasuna kao domaćin svladala Alaves 1:0

Osasuna je bila bolja, a najbolju šansu propustila je u 38. minuti kada Ruben Garcia nije realizirao jedanaesterac.

Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu, a zabio je i prije te 92. minute. U 73. je lijepo suparničku mrežu naciljao glavom, ali je tada gol poništen zbog zaleđa. No, u 92. je bilo sve regularno, a na nekoliko metara udaljenosti od suparničkih vrata Budimir je dočekao loptu i zabio za tri boda. Bio je to njegov peti prvenstveni gol ove sezone.

Unatoč pobjedi Osasuna je ostala na 10. mjestu, ali se bodovno izjednačila s devetom Valencijom.

Momčad Alavesa je u sve težoj situaciji na dnu, ovo je bila osma ligaška utakmica u nizu bez pobjede. U tom je razdoblju Alaves ostvario samo dva remija i čak šest poraza.