'Nismo mi lutke'

[FOTO] Možete Real voljeti ili ne, ali ova ljutnja Zidanea posve je opravdana, jer 'kraljevi' su tek nakon utakmice kod Osasune upali u nove, velike probleme

10.01.2021 u 12:27

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 18. kola španjolske Primere Real Madrid je u gostima kod predzadnje Osasune odigrao 0:0. Hrvatski kapetan Luka Modrić za Real je odigrao 75 minuta, a napadač Osasune Ante Budimir ušao je u igru u 78. minuti.

Rijetko kada se Zinedine Zidane mogao vidjeti tako ljutit nakon utakmice. Francuski trener bio je ogorčen što se utakmica morala igrati unatoč vremenskim neprilikama, odnosno snijegu i zaleđenom terenu.

Osim toga, Real Madrid je bio prisiljen putovati u Pamplonu unatoč tome što je avion s igračima 'kraljeva' bio zaglavljen na aerodromu više od tri sata dok su čekali odobrenje za let, a i na stadionu El Sadar dočekali su ih slični uvjeti.

'Napravili smo ono što smo mogli na terenu, ali to nije bila nogometna utakmica. Uvjeti su bili vrlo teški i utakmicu je trebalo odgoditi. Sve što se dogodilo ova dva dana bilo je vrlo komplicirano, a sada ne znamo ni kada se možemo vratiti u Madrid', izjavio je Zidane.

Belgijski golman Thibaut Courtois kritizirao je odluku čelnika La Lige kojom su bili primorani putovati u Pamplonu usred oluje.

'Uspjeli smo odigrati utakmicu, ali pomalo je žalosno što su nam napravili odlukom da moramo igrati. Također, to se odnosi na Rayo Vallecano i druge ekipe koje su morale igrati, jer se znalo da će se dogoditi snježno nevrijeme. Prije svega moralo se razmišljati o sigurnosti i morate shvatiti da smo i mi ljudi i da nismo lutke koje uvijek moraju igrati u predstavi', rekao je Belgijanac za Movistar TV.

Budući da je Madrid i dalje zatrpan snijegom, Real nije imao mogućnost vratiti se kući nakon utakmice već je ostao u svom hotelu u Pamploni. Navodno bi kući mogli tek u ponedjeljak, iako 'kraljeve' već u srijedu očekuje utakmica u Kupu kralja protiv niželigaša Alcoyana.