SERIE A

[FOTO] Milanove muke kod Bologne; 'Rossoneri' zabili četiri gola, imali dva igrača više, ali se namučili da dođu do cijelog plijena

23.10.2021 u 22:53

Nogometaši Milana zasjeli su na vrh ljestvice talijanskog prvenstva 4:2 (2:0) gostujućom pobjedom protiv Bologne u susretu 9. kola Serie A

Iako je nakon prvih 45 miuta imao dva gola prednosti i igrača više, a od 57. minute i dva igrača više na terenu, Milan je do pobjede u Bologni stigao tek u samoj završnici.

Milan je poveo u 16. minuti golom Rafaela Leaoa, a četiri minute poslije Bologna je ostala s desetoricom jer je isključen Sumaoro. Kada je Calabria u 35. minuti povisio na 2:0 izgledalo je kako je dvoboj odlučen.

No, početkom nastavka Bologna je s dva brza gola uspjela poravnati, prvo je Ibrahimović nespretnom reakcijom pred vlasitim vratima nakon kornera postigao autogol u 49. minuti, da bi Barrow u 52. minuti poravnao nakon sjajnog proigravanja Soriana.

Ipak, upravo je Soriano u 57. minuti isključen zbog grubog starta na Balla Tourea, pa je Milan više od pola sata imao dva igrača na terenu.

• +4
Bologna - Milan, Serie A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Marco BERTORELLO / AFP / Profimedia

Veliku brojčanu prednost Milan je iskoristio tek u završnici, Bennacer je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 3:2 u 84. minuti, a konačni rezultat postavio je Ibrahimović u 90.

Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Milana.

Milan je sada vodeći sa 25 bodova, jednim više od drugog Napolija koji u nedjelju gostuje u Rimu kod Rome, dok je Bologna deveta sa 12 bodova.