la liga

[FOTO] Madridski Real opet razočarao; gostovanja mu u zadnje vrijeme nikako ne odgovaraju

  • Autor: S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 09.01.2021 23:17
  • Objavljeno 09.01.2021 u 23:17
tportal

Izvor: EPA / Autor: Jesus Diges

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 18. kola španjolske Primere Real Madrid je u gostima kod predzadnje Osasune odigrao 0-0.

Hrvatski kapetan Luka Modrić za Real je odigrao 75 minuta, a napadač Osasune Ante Budimir ušao je u igru u 78. minuti.

Realu je to drugi remi u zadnje tri utakmice. S time da je oba remija upisao na gostovanjima. Prvo kod Elchea, i sada kod Osasune.

Kiks 'kraljeva' iskoristila je Barcelona, koja im sada još približila. Nogometaši Barcelone su u 18. kolu u gostima kod Granade slavili sa 4-0, a po dva pogotka su postigli Antoine Griezmann (12, 63) i Lionel Messi (35, 42). Pritom treba izdvojiti pogodak Messija za 3-0 u 42. minuti kada je iz slobodnog udarca pucao ispod živog zida.

Sevilla je u subotu na domaćem terenu svladala Real Sociedad sa 3-2, a junak susreta bio je marokanski napadač Youssef En-Nesyri, koji je postigao sva tri pogotka za domaćine (4, 7, 46). Hrvatski veznjak Ivan Rakitić igrao je do 85. minute za Sevillu, a u 21. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom bio neprecizan.

Real Sociedad je do prvog pogotka došao zahvaljujući autogolu Sevillinog braniča Diega Carlosa (5), a drugi pogodak zabio je Alexander Isak (14).

Utakmica između Atletico Madrida i Athletic Bilbaa, koja je u subotu trebala biti odigrana na madridskom stadionu Metropolitano, odgođena je jer nogometaši iz Baskije nisu mogli sletjeti u španjolsku prijestolnicu zbog snježnog nevremena.

  • +4
  • +1

Osasuna - Real Madrid 0:0

Izvor: EPA / Autor: Jesus Diges

Španjolska 1. liga
Atletico MadridAthletic Bilbaoodgođeno
SevillaReal Sociedad3:2
GranadaBarcelona0:4
OsasunaReal Madrid0:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Atletico Madrid15122138
2.Real Madrid18114337
3.Barcelona18104434
4.Villarreal1888232
5.Real Sociedad1986530
6.Sevilla1693430
7.Granada1773724
8.Celta Vigo1865723
9.Athletic Bilbao1863921
10.Cadiz1755720
11.Betis1762920
12.Eibar1747619
13.Levante1646618
14.Alaves1746718
15.Valladolid1746718
16.Getafe1645717
17.Valencia1737716
18.Elche1537516
19.Osasuna1736815
20.Huesca1719712
Sljedeće utakmice
10.1.LevanteEibar
10.1.CadizAlaves
10.1.ValladolidValencia
11.1.ElcheGetafe
11.1.HuescaBetis
12.1.GranadaOsasuna
12.1.Atletico MadridSevilla
19.1.ValladolidElche
19.1.CadizLevante
19.1.AlavesSevilla

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!