aba liga

[FOTO] Košarkaši Zadra furiozno su krenuli u novu sezonu; s čak 29 koševa razlike razbili su goste iz Crne Gore

30.09.2022 u 20:30

Košarkaši Zadra otvorili su novu sezonu natjecanja u ABA ligi uvjerljivom pobjedom pred svojim navijačima protiv crnogorskog Studentskog centra (Derby) 96:67 (25:8, 16:20, 24:20, 31:19)

Pod vodstvom novog trenera Danijela Jusupa, povratnika na zadarsku klupu, nova momčad Zadra odigrala je odličnu utakmicu u kojoj su suparnika slomili već u prvoj četvrtini koja je završila prednošću domaćina od 17 koševa (25:8).

Gosti se od tog šoka ni u jednom trenutku nisu uspjeli u potpunosti oporaviti. Zaostatak nisu uspjeli svesti na jednu znamenku, iako se činilo da bi mogli zakomplicirati završnicu, kad su sedam minuta prije kraja smanjili prednost Zadra na 11 koševa (70:59).

No, uz pet koševa najboljeg pojedinca dvoboja Luke Božića te dvije trice Antonija Jordana, Zadrani su na pet minuta prije kraja došli do 22 koša prednosti (83:61). Vodstvo su do kraja utakmice još i povećali do konačnih 29 razlike (96:67).

Božić je dvoboj završio s 30 koševa šutirajući iz igre 10/17, a tome je dodao 13 skokova i sedam asistencija te je vrlo ozbiljan kandidat za MVP nagradu u 1. kolu. Marko Ramljak je spojio 13 koševa i šest skokova, a Antonio Jordano je ubacio 12 koševa uz tri asistencije. Arijan Lakić je postigao 10 koševa, a Dario Drežnjak devet uz pet asistencija.

• +7
KK Zadar - SC Derby, košarka, AdmiralBet ABA liga, 30.9.2022. Izvor: Cropix / Autor: Zvonko Pavic

Najbolji strijelac gostiju bio je Fletcher Magee s 15 koševa. Hrvatski reprezentativac Mateo Drežnjak je imao 13 koševa, sedam skokova i dvije asistencije. Tomislav Ivišić i Boris Tišma su postigli po šest koševa, a Zvonimir Ivišić je ostao bez ubačaja.

Cibona će u nedjelju (17 sati) u Draženovom domu ugostiti beogradski Partizan, a u drugom hrvatsko-crnogorskom obračunu u ovom kolu, Split će u nedjelju (19 sati) gostovati u Podgorici kod Budućnosti.