kvalifikacije za euro

[FOTO] Kazahstan 20 minuta prije kraja gubio 2:0, a onda velikim preokretom šokirao Dance

26.03.2023 u 17:39

Nogometaši Kazahstana došli su velikim preokretom do 3.2 pobjede nad Danskom u skupini H kvalifikacija za EURO, iako su 20 minuta prije kraja gubili 2:0...

Nakon razočaranja u četvrtak, kada su na otvaranju kvalifikacija u Astani poveli protiv Slovenije, pa izgubili 2:1, Kazahstanci su sada uspjeli na umjetnoj travi Astana Arene doći do tri boda protiv jake Danske.

Oba gola za Dansku postigao je 20-godišnji napadač Atalante Rasmus Hojlund (21, 36), koji je tri puta bio precizan i u četvrtak protiv Finske (3:1).

No, u samoj završnici uslijedio je čudesan preokret Kazahstanaca. Prvo je u 73. minuti iz jedanaesterca na 2:1 smanjio veznjak moskovskog CSKA Baktiyor Zajnudinov, u 86. minuti uslijedio je precizan udarac s tridesetak metara Askata Tagibergena za 2:2, a tri minute kasnije napadač FC Astane Abat Ajmbetrov glavom je pogodio senzacionalnih 3:2.

• +7
Kazahstan - Danska, kvalifikacije za EURO 2024., 26.3.2023. Izvor: EPA / Autor: Bo Amstrup

Danas će se u skupini H odigrati još dvije utakmice. U 18 sati Slovenija će u Stožicama ugostiti San Marino, a u 20.45 Sjeverna Irska će igrati protiv Finske.