SERIE A

[FOTO] Juventusovi navijači imaju dobar razlog zapamtiti ovu pobjedu

21.10.2022 u 22:55

Juventus je opravdao ulogu favorita svladavši Empoli sa 4:0 (1:0) pred svojim navijačima na Allianz Areni u Torinu, u prvoj utakmici 11. kola talijanske Serie A.

Vodeći pogodak postigao je Moise Kean već u 8. minuti na ubačaj Filipa Kostića. U 56. minuti je udarac iz kuta izveo Juan Cuadrado, a Weston McKennie je s pet metara glavom poslao loptu u mrežu.

U završnici utakmice dvaput je još mrežu Empolija zatresao Adrien Rabiot. Prvo je u 82. minuti pogodio na još jednu asistenciju Cuadrada, dok je u četvrtoj minuti sučevog dodatka poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Danila.

U početnoj postavi Empolija bio je Marko Pjaca, a u igri je bio do 62. minute. Na kraju prvog poluvremena pucao je glavom, a lopta je prošla pokraj vratnice.

Juventus je došao do pete pobjede, uvjerljivo najefikasnije ove sezone, i sa 19 bodova je privremeno zasjeo na sedmo mjesto. Empoli je sa 11 bodova na 11. mjestu.