serie a

[FOTO] Inter 'petardom' počastio nemoćnu Salernitanu; Ivan Perišić načeo je nedoraslog protivnika, a onda se 'nerazzurrima' sve otvorilo

17.12.2021 u 23:09

U susretu 18. kola talijanske Serie A Inter je slavio na gostovanju kod Salernitane 5:0, a Ivan Perišić je postigao prvi gol na utakmici za lidera prvenstva

Calhanoglu je u 11. minuti izveo udarac iz kuta, a Ivan Perišić je sjajno šutirao glavom i svladao nemoćnog golmana domaće momčadi. Hrvatskom reprezentativcu to je četvrti ligaški gol ove sezone.

Rani je gol potpuno obeshrabrio nogometaše posljednje momčadi lige, a Inter je to spremno iskoristio i napunio ih do kraja. Preostale golove za Inter su zabili Dumfries (33), Sanchez (51), Martinez (77) i Gagliardini (87) .

Ranije je Lazio na svom Olimpicu pobijedio Genou 3:1. Rimljani su poveli golom Pedra u 36. minuti, na 2:0 je povisio Francesco Acerbi u 75., a treći gol za domaće postigao je Matija Zakanji u 81. minuti. Konačan rezultat postavio je Filippo Melegoni u 86. minuti.

• +5
Salernitana - Inter Milano, Serie A, 17.12.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Alessandro Garofalo / LaPresse / Profimedia

Toma Bašić igrao je za Lazio do 63. minute.

Lazio je osmi na ljestvici Serije A s 28 bodova, dok je Genoa pretposljednja, 19. s tek 10 osvojenih bodova. Od kada je sjeo na klupu Genoe, Andrij Ševčenko je momčad vodio na sedam utakmica. Pet je izgubio te po jednom pobijedio i remizirao. Uz napomenu da je ta pobjeda ostvarena u Kupu...