ht premijer liga

[FOTO] Cibona u dramatičnoj završnici stigla do pobjede u Zadru; 'cibosi' su utakmicu okrenuli u posljednjih pet minuta...

05.06.2022 u 22:14

U trećem susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je na gostovanju pobijedila Zadar 67:62 i u seriji na tri pobjede povela 2-1

Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj je Cibona imala četiri koša razlike (15:11), ali Zadar je dobio 19:17, domaćin je u drugoj dionici imao deset razlike (36:26). Međutim, 'vukovi' su do kraja poluvremena uspjeli smanjiti na šest koševa razlike.

U trećoj četvrtini Cibona se u nekoliko navrata približila na koš zaostatka, ali nije uspjela preuzeti vodstvo, pa se u posljednu dionicu ušlo se s tri razlike za Zadar (47:44).

Pet minuta prije kraja susreta Cibona je povela 54:53, da bi tri minute prije kraja imala vodstvo 60:57. Kada je Amar Gegić pogodio tricu za šest razlike (63:57) minutu i 20 prije kraja, gosti su bili na korak do slavlja.

No, Justin Carter je s 2+1 vratio Zadar u život. Cibona je krivo izvela loptu i domaćin se našao sjajnoj prilici posve zakomplicirati završnicu. No, Carteru je ispala lopta i gosti su 40 sekundi prije kraja dobili napad. Nakić je realizirao jedno bacanje 30 sekundi prije kraja za plus pet Cibone što su gosti obranili do kraja.

• +10
KK Zadar - KK Cibona, finale doigravnaja, 5.6.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Sime Zelic/PIXSELL

Cibonu su do pobjede predvodili Toni Nakić sa 16 koševa, Roko Prkačin je dodao 13 koševa i devet skokova, a Lovro Gnjidić 10 koševa. Kod Zadra najefikasniji su bili Trevor Carter Thompson s 14 koševa, Dario Drežnjak je zabio 12 koševa uz sedam skokova, a Dominik Mavra 11 koševa.

Četvrta utakmica je 7. lipnja ponovo u Zadru, a eventualna peta igrala bi se 10. lipnja u Košarkaškom centru Dražen Petrović.