VAR NESRETAN ZA DOMAĆINA

[FOTO] Chelsea i Mateo Kovačić i u uzvratnom dvoboju svladali Tottenham i prošli u finale Liga kupa

12.01.2022 u 22:57

Nogometaši Chelsea izborili su plasman u finale Liga kupa nakon što su i u uzvratnom dvoboju polufinala pobijedili Tottenhama sa 1:0

'Bluesi' su u prvom susretu na svom terenu 5. siječnja slavili sa 2:0, dok je u uzvratu bio dovoljan jedan pogodak.

Pogodak odluke zabio je Antonio Rudiger u 18. minuti nakon ubačaja iz kornera.

U 56. minuti sudac Andre Marriner je dosudio kazneni udarac za Spurse, nakon starta Kepe Arrizabalaga, međutim nakon pregleda video snimke promijenio je odluku.

Tottenham nije imao sreće s VAR-om niti u u 64. minuti kada je Harry  Kane zabio za 1:1, no pogodak je poništen nakon video intervencije zbog zaleđa.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao do 77. minute.

Chelsea je izborio deveto finale Liga kupa, a momčad sa Stamford Bridgea je do sada pet puta slavila u ovom natjecanju, posljednji put 2015.

'Bluesi' će u finalu igrati protiv pobjednika ogleda Liverpoola i Arsenala.

Prva polufinalna utakmica je na rasporedu 13. siječnja na Anfieldu, a uzvrat je sedam dana kasnije na stadionu Emirates.

• +5
Tottenham - Chelsea, polufinale Liga kupa, 2022. Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

U odgođenom susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham je pobijedio Norwich sa 2:0 skočivši na četvrto mjesto. Oba gola zabio je Jarrod Bowen, u 42. minuti za 1:0, a u 83. minuti za konačnih 2:0.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić igrao je za pobjednički sastav do 78. minute.

West Ham se ovom pobjedom probio na četvrto mjesto Premiershipa sa 37 bodova, dok je Norwich i dalje na začelju sa 10 bodova.

U vodstvu je Manchester City sa 53 boda, Chelsea je drugi sa 43 boda, dok je treći Liverpool sa 42 boda.