dani olmo bez zlata

[FOTO] Brazilci nakon produžetka obranili naslov olimpijskih pobjednika u nogometu; Španjolci su pali nakon 120 minuta igre

Brazilska nogometna reprezentacija obranila je naslov olimpijskog pobjendika, u finalu igranom na stadionu u Yokohami Brazilci su nakon produžetka svladali Španjolsku 2:1

Brazil je poveo u zavešnici prvog poluvremena golom Cunhe (45+2), no u nastavku je Oyarzabal (61) poravnao te se otišlo u dodatnih 30 minuta.

Odlučujućom se pokazala 108. minuta kada je Malcom bio odlučniji od Valleja u startu na jednu loptu, sjurio se potom u kazneni prostor Španjlske i jakim udarcem svladao Simona.

Dani Olmo je odigrao cijelu utakmicu za Španjolsku.

Za Brazil je ovo drugo olimpijsko zlato u nogometu za muškarce, prvo je osvojio prije pet godina na domaćem terenu u Rio de Janeiru svladavši Njemačku boljim izvođenjem jedanaesteraca. Inače, ovo je bio treći uzastopni finale za Brazil, 2012. u Londonu je izgubio borbu za zlato od Meksika.

• +9
Brazil - Španjolska, nogomet, finale Olimpijskih igara, 7.8.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Sports Press Photo / ddp USA / Profimedia

Španjolska je, pak, ostala na jednom zlatu osvojenom na domaćem terenu u Barceloni 1992. godine, dok joj je ovo treće srebro, nakon Sydneya 2000. i Antwerpena daleke 1920. godine.

Broncu je još u petak osvojio Meksiko pbjedom 3:1 protiv domaćina Japana.