bundesliga

[FOTO] Borussia Dortmund stigla bod do Bayerna; Hoffenheim bez pomoći Andreja Kramarića srušio RB Leipzig

20.11.2021 u 17:48

Borussia Dortmund je slavila kod kuće protiv Stuttgarta s 2:1 u 12. kolu Bundeslige i sada je samo bod od lidera Bayerna

Klub iz Dortmunda je teško došla do bodova, poveli su tek u 56. minuti golom Malena, da bi gosti izjednačili u 63. preko Massima. Gol vrijedan pobjede zabio je Marco Reus pet minuta prije kraja.

Borna Sosa je odigrao cijeli susret za Stuttgart, dok je Marin Pongračić ostao na klupi Borussije.

Hoffenheim je bez Andreja Kramarića (potres mozga) kod kuće iznenađujuće dobio RB Leipzig s 2:0 golovima Samassekoua (12) i Daboura (68). Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za goste.Leipzig je nakon poraza pao na šesto mjesto ljestvice s 18 bodova, a danas nije bio njihov dan.Zbog novih mjera u borbi protiv pandemije koronavirusa u pokrajini Saskoj, Lepizig će sljedeće tri domaće utakmice morati igrati pred praznim tribinama.

Bayer Leverkusen se nakon pobjede od 1:0 protiv Bochuma probio na četvrto mjesto i sada ima 21 bod. Wolfsburg je pao na peto mjesto nakon remija 2:2 protiv Arminije Bielefeld.

Vodi Bayern s 28 bodova, a Dortmund je na 27.

U gradskom derbiju Union je slavio u Berlinu protiv Herthe s 2:0. Awoniyi (8) i Trimmel (30) pogodili su za Union koji je sada šesti s 20 bodova, osam manje od vodećeg Bayerna. Hertha je 13. s 13 bodova.