engleska liga

[FOTO] Arsenal slavio u derbiju sjevernog Londona; katastrofalna pogreška golmana Huga Llorisa bila je kobna za 'spurse'

15.01.2023 u 19:57

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal povećao je svoju prednost pred prvim pratiteljem Manchester Cityjem na osam bodova 2:0 gostujućom pobjedom protiv najljućeg rivala Tottenham Hotspura u susretu 19. kola

Arsenal je poveo u 14. minuti nakon neshvatljive pogreške golmana Tottenhama Huga Llorisa. Saka je 'mrtvog kuta' uputio snažan udarac koji bi prošao paralelno s gol-linijom, ali Lloris se odlučio pokušati uhvatiti loptu koja ga je pogodila u prsa i odbila se preko linije.

Konačni rezultat postavio je kapetan Arsenala Martin Odegaard preciznim prizemnim udarcem s dvadesetak metara.

Arsenal sad ima 47 bodova, osam više od drugog Manchester Cityja, a devet više od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda.

Ivan Perišić ušao je u igru za Tottenham, koji je peti s 33 boda, tek u 75. minuti.