Engleska

[FOTO] Arsenal se dugo mučio kod Crystal Palacea, a na kraju im je pobjedu osigurao autogol

05.08.2022 u 23:05

Nova sezona engleske Premier lige otvorena je utakmicom londonskih klubova u kojoj je Crystal Palace ugosio Arsenal, ali pobjedu su odnijeli gosti koji su na Selhurst Parku slavili sa 2:0

Brazilac Gabriel Martinelli je u 20. minuti postigao vodeći pogodak glavom, nakon što mu je glavom asistirao Ukrajinac Oleksandr Zinčenko.

Na drugi pogodak "topnici" su čekali do 85. minute, kad je na ubačaj Sake nespretno reagirao branič Crystal Palacea Marc Guehi koji je glavom poslao loptu u vlastitu mrežu.

U subotu će utakmice prvog kola Premier lige odigrati: Fulham - Liverpool (13.30 sati), Bournemouth - Aston Villa, Leeds - Wolverhampton, Newcastle - Nottingham Forest, Tottenham - Southampton (16.00) i Everton - Chelsea (18.30).

U nedjelju će biti odigrana preostala tri dvoboja: Leicester - Brentford, Manchester United - Brighton (15 sati) i West Ham - Manchester City (17.30).