serie a

Fiorentina posve nadigrala očajnu momčad Josea Mourinha; ali nije to jedina loša vijest za Romu...

09.05.2022 u 23:17

Nogometaši Fiorentine lakoćom su na svom stadionu pobijedili skromnu Romu Josea Mourinha. Već nakon 11 minuta bilo je 2:0, a tim je rezultatom i završila utakmica

Roma je u 90 minuta imala tek jedan, jedini udarac prema golu domaćina. Dok je Fiorentina do 11. minute već zabila dva gola.

U petoj minuti uz pomoć VAR-a dosuđen je penal koji je Gonzalez pretvorio u pogodak, da bi u 11. minuti Bonaventura povisio na 2:0 sjajnim udarcem na asistenciju Cabrala.

Iako se očekivao jednako efikasan nastavak utakmice, Roma nije pokazala ambiciju, pa je domaćin mogao mirno i rutinski privesti utakmicu kraju te proslaviti tri važna boda, s kojima se sada izjednačio s Romom i Atalantom.

Istina, Roma je i dalje šesta na tablici, dok je Fiorentina sedma s istim brojem bodova. Ove dvije momčadi će se zajedno s Atalantom, boriti za plasman u Europsku ligu.

Jedna od te tri momčadi na kraju će se morati zadovoljiti sedmim mjestom koje vodi u Konferencijsku ligu, a to je nešto što svi žele izbjeći.