UMUKLI PJESNICI

Fiolić s dva gola vodi Lokomotivu prema Europi

05.03.2016 u 17:35

Obzirom na odgodu dvoboja u Zaprešiću jedinu subotnju utakmicu MAXtv Prve lige odigrali su Zagreb i Lokomotiva

Hajduk i Rijeka svoj će dvoboj 26. kola odigrati u utorak, a jedini preostali dvoboj je sraz Zagreba i Lokomotive kojoj i ove sezone 'iznajmljuju' svoj stadion u Kranjčevićevoj.

Zagrebovi izgledi za ostanak u elitnom društvu već su tjednim minimalni, a nakon novog poraza sa 1:3 (0:1) oni gotovo niti ne postoje. Počeo je Zagreb dobrim pokušajem Šulca iz slobodnog udarca u osmoj minuti, no zatim su pjesnici opet utonuli u prosječnost i sve je bilo u nogama Lokomotivinih igrača.

Poveli su 'gosti' već u 16. minuti kada je Lekinu dubinsku loptu Kolar skrenuo za natrčalog Filoća koji lakoćom ljevicom završava dugi trk za 0:1. Uslijedilo je zatim razdoblje promašenih Lokomotivinih prilika koje su ih skoro skupo koštale.

Naime u 78. minuti povratnik na terene Gabriel Boban glavom je pogodio nakon ubačaja iz kuta i sasvim zakomplicirao do tada prilično jednosmjernu utakmicu.

Ipak, Lokomotiva se brzo pribrala i novim bijegom svog najboljeg pojedinca Ivana Fiolića vratila vodstvo već četiri minute kasnije. Komplikacija više nije bilo, a u sučevoj nadoknadi Ćukov adut s klupe Mirko Marić pogodio je za konačnih 1:3.

Ovom pobjedom Lokomotiva je s utakmicom više otišla na prednost od tri boda pred Splitom i zauzela četvrtu poziciju koja vodi u Europu. Trećeplasirani Hajduk 'bježi' im još četiri boda. Zagreb je ostao na skromnih 10 bodova (toliko su nanizali i uzastopnih poraza) i devetoplasirani osijek ostao im je 11 bodova (pre)daleko.

Inter Zaprešić Hajduk 17:00
Zagreb Lokomotiva 1:3