SK, VELESLALOM

Filip Zubčić osvojio 12. mjesto, pobjeda je pripala Švicarcu Odermattu

23.10.2022 u 14:01

Prvi veleslalom sezone za skijaške vožen je u austrijskom Söldenu. Hrvatska je imala dva predstavnika, Filipa Zubčića i Samuela Kolegu. Zubčić je u cilj druge vožnje ušao s vremenom 2:06.39, što mu je u konačnom poretku donijelo 12. mjesto. Samuel Kolega nije izborio drugi 'lauf'

Švicarac Marco Odermatt, prošlogodišnji osvajač Velikog kristalnog globusa, pobjednik je prvog veleslaloma sezone kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Söldenu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 12. mjesto.

Do 12. mjesta hrvatski je skijaš došao s vremenom 2:06.39.

Drugo je mjesto pripalo Slovencu Žanu Kranjecu s vremenom 2:05.48, a treći je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen (2:05.69). Prvu je vožnju Zubčić završio na devetom mjestu.

U Söldenu je nastupio i Samuel Kolega koji je imao visoki startni broj (69), ali je ostao bez plasmana u drugu vožnju jer je prvu završio na 63. mjestu.