bundesliga

Fantastični Robert Lewandowski srušio je pola stoljeća stari rekord legendarnog Gerda Müllera

17.12.2021 u 23:46

Vodeća momčad njemačkog prvenstva minhenski Bayern je u petak na svom terenu u prvoj utakmici 17. kola Bundeslige s visokih 4:0 svladao Wolfsburg

Za sigurnu pobjedu u zadnjem kolu jesenskog dijela prvenstva prvi gol za Bayern zabio je u sedmoj minuti susreta Thomas Müller kojem je to bila jubilarna 400. utakmica u Bundesligi.

Gosti su se drćali do 57. minute kada je vodstvo Bayerna na 2:0 povećao Dayot Upamecano, da bi samo dvije minute kasnije na 3:0 povećao Leroy Sane.

Pred sam kraj Robert Lewandowski zabija za 4:0 i tim je golom postavio novi rekord - za jedan gol popravio je učinak od 42 gola u kalendarskoj godini legendarnog Gerda Müllera. On je taj rekord postavio 1972., a Lewandowski je 2021. godinu završio s 43 gola.

Bayern je prvi s 43 boda, a druga je Borussia (D) s devet bodova manje. Wolfsburg je 12. s 20 bodova.