IGRA VRIJEDNA TITULE

Fantastična Barca prošetala se paklenim gostovanjem!

08.02.2015 u 22:50

Nogometaši Barcelone svladali su u 22. kolu Primere Athletic na teškom gostovanju u Bilbau, a u visokoj pobjedi 5:2 golove su zabili Messi, Suarez, Neymar i Pedro

Momčad Luisa Enriquea igra sve bolje. Nakon što se uspješno obračunala s Atleticom u prvenstvu i Kupu te preživjela prijetnju Villarreala prošli vikend, Barcelona je ove nedjelje upisala još jednu impresivnu pobjedu, na teškom gostovanju kod Athletica.

Barcelona je dominirala od samog početka, a zahvaljujući golu iz slobodnjaka Lea Messija u 15. minuti, domaći su se otvorili, a katalonske zvijezde dobile dovoljno prostora da nižu priliku za prilikom. U 26. minuti Luis Suarez prekinuo je svoj post i udvostručio prednost, a Athletic može biti sretan što je otišao samo s 0:2 na poluvrijeme, jer Barca je imala još niz čistih prilika.

U drugom dijelu Mikel Rico u 59. minuti vratio je nadu domaćima, ali Messi i Neymar brzo su odgovorili s dva nova pogotka i sve je bilo riješeno. Do kraja susreta Aduriz je zabio za Athletic, a Pedro zaokružio susret petim pogotkom Barcelone.

Ivan Rakitić igrao je u kombinaciji s Xavijem i Busqetsom od prve minute. Imao je nekoliko zapaženih akcija, ali nije se upisao u listu strijelaca.

Na ljestvici Primere Barcelona sada zaostaje tek boda za Realom, a ako nastavi igrati u ovakvoj formi, naslov prvaka nije nedostižan.

Primera, 22. kolo:

Athletic – Barcelona 2:5 (Rico 59, Aduriz 67 / Messi 15, 62 Saurez 26, Neymar 64, Pedro 86)