VATERPOLSKA LIGA PRVAKA

Europski prvaci krenuli uvjerljivom pobjedom

30.11.2016 u 22:32

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja otvorili su natjecanje u B skupini Lige prvaka domaćom pobjedom protiv mađarskog Egera 10:6 (3:2, 3:2, 3:1, 1:1)

Jug CO je odigrao odličnu utakmicu i gotovo rutinski stigao do bodova na otvaranju Lige prvaka.

Gosti su se držali do sredine druge četvrtine i rezultata 4:4. Tada su odabranici Vjekoslava Kobešćaka načinili seriju 3:0 i pobjegli na 7:4, a do kraja treće dionice i na 9:5. U posljednjih osam minuta rutinski su održali prednost.

Jug CO je do pobjede predvodio Felipe Perrone s četiri gola, dok su Maro Joković i Javier Garcia zabili po dva. Među strijelce su se upisali i Loren Fatović i Luka Lončar. U redovima mađarskog sastava Balazs Erdely je zabio četiri gola, a Boris Vapenski dva.

U preostalim susretima iz B skupine Barceloneta je pobijedila Partizan 12:5, dok je Pro Recco porazio Waspo 98 18:8.

U skupini A Olympiacos, na čijem je golu branio Josip Pavić, pobijedio je Bresciju 8:4, Szolnoki je kao gost pobijedio OSC 9:8, dok je Spandau na gostovanju porazio Olympic Nicu 8:6.