'Europski dvoboj' u Šibeniku, povijesno u Splitu

31.07.2010 u 19:57

U 20 sati počinju tri dvoboja drugog kola Prve HNL, a sat vremena kasnije na rasporedu je derbi kola u kojemu na Maksimiru igraju Dinamo i Rijeka

DINAMO - RIJEKA 1:2

90+4' - Kraj utakmice
90' - Pokušaj glavom Dinamovog napadača ravno u ruke Lisjaka, četiri minute sudačke nadoknade
85' - Ubačaji u kazneni prostor lak su plijen za gostujuću obranu
80' - Dinamo stišće, ali riječka obrana na čelu s Lisjakom se drži, četvrti trijumf u Maksimiru u 27 utakmica je blizu
73' - 1:2 - GOOOOOL - Štrok je ubacio, a Badelj glavom zatresao vlastitu mrežu, Lončarić je bio nemoćan
71' - Nakon kornera lopta je sjela na glavu Sivonjića, a Lisjak vadi loptu ispod grede
68' - Dinamo pritišće, sada je Badelj oprobao udarac, ali prošlo je pored vratiju
62' - Odlično je pucao Slepička, ali još bolje je obranio Lisjak
58' - Vrsaljko je iznenada opalio sa više od 20 metara, a Lisjak je sjajnom paradom obranio
50' - Morales pokazuje znakove nezadovoljstva nakon što je zamijenjen
45' - Kraj prvog dijela
43' - Slepička se oslobodio čuvara, proigrao Ibaneza koji je s desetak metara pucao pored gola
31' - Ibanez je još jednom pokušao iz daljine, ali zamalo pored gola
26' - Morales je iz slobodnog udarca pronašao Dodu koji je glavom zatresao vratnicu
23' - 1:1 - GOOOOOL - Đalović je pucao s 22 metra s desne strane iskosa, Lončarić je loptu odbio, ali samo na nogu Rodića koji je pogodio za izjednačenje
16' - Iz slobodnjaka iz daljine pokušao je Ibanez, ali bilo je to preslabo za Lisjaka
8' - 1:0 - GOOOOOL - vrsaljko se je pronio po desnoj strani, ubacio oštru prizemnu loptu koju je Sammir pospremio u mrežu
2' - Ibanez je opalio, na loptu je uklizao Slepička, no Lisjak je fantastičnom reakcijom spasio Riječane
2' - U sastavu nema Rukavine, ni na klupi, iako se smatralo da će zaigrati od prve minute
1' - Opet je Maksimir prazan, tek oko 1500 gledatelja odlučilo je uživo pogledati derbi drugog kola

ŠIBENIK - CIBALIA
0:0

90' - Kraj utakmice
78' - Najopasniji Vinkovčanin Baraban opet je prijetio Blaževiću koji izlazi kao pobjednik
71' - Jurić je pokušao glavom, a Matković je krajnjim naporom zadržao loptu ispred crte
62' - Alispahić je pokušao atraktivno škaricama, ali ne i efikasno
51' - Gužva u vinkovačkom prostoru, Cerić je bio najviši, ali lopta nije u golu
45' - Kraj prvog poluvremena
42' - Bloudek je dodao za Jakoliša koji je zatresao mrežu, ali pomoćni sudac je signalizirao zaleđe. Šibenčani su bijesni
39' - Alispahić je pao u kaznenom prostoru, ali sudac se nije oglasio
27' - Probao je Božić glavom, ali loptu koja je išla prema golu izbio je vinkovački čuvar mreže
26' - Husmani je okušao udarac, ali Cibalijin vratar Matković je spreman
19' - Muke po gostujuću momčad, strateg Mršić je zbog ozljeda već morao napraviti dvije izmjene. Božić i Baraban su ušli umjesto Kresingera i Šimunca
12' - Šibenčani imaju incijativu, ali Vinkovačni lako odlijevaju
8' - Na Šubićevcu traje ispipavanje snaga, bez pravih prilika
2' - Sudar dva kluba koja su se oprostila od euro sezone. Cibalia je u prvom kolu startala trijumfom protiv Osijeka, a Šibenik porazom u Koprivnici pa je pritisak na domaćoj družini

ZADAR - KARLOVAC 2:0

80' - 2:0 - GOOOOOL - Zadar je pred pobjedom, mrežu je pogodio Santini
75' . Batarelo je izašao pred Ježinu koji se pretvara u junaka utakmice
71' - Bilaver je gurnuo loptu za Santinija koji je pucao pored gola. Zadar je sada mogao sve riješiti
60' - Nakon kornera Batarelo je pucao pored zadarskog gola
57' - Karlovac je ušao bolje u drugi dio, njihova nova akcija ali udarac Novinića zaustavio je Ježina
50' - Sreća je pomilovala Zadar, jer je Husićev udarac završio u vratnici
45' - Kraj prvih 45 minuta
41' - Mršić je pronašao brzog Gospića, ali njegov udarac iskosa nije bio dobar i Karlovac je ostao na minimalnom zaostatku
25' - Begonja je pronašao Gospića čiji je udarac blokirao Karabatić
18' - 1:0 - GOOOOOL - Terkeš je odlično pucao i Sunara je bio nemoćan
10' - Novinić je izašao ispred Ježine, ali zadarski vratar je spasio domaćina
7' - još jedan pokušaj Zadra, probao je Begonja iz slobodnjaka, ali nije bilo muke za Sunaru
2' - U utakmicu je bolje ušao domaćin, opalio je Mršić, prvo je blokirala karlovačka obrana, a zatim je loptu sigurno zaustavio vratar Sunara

SPLIT - VARAŽDIN 4:0

78' - 4:0 - GOOOOOL - Romano Obilinović je sigurno izveo najstrožu akznu
73' - 3:0 - GOOOOOL - Još jednom Sead Bučan nakon što je sam oduzeo loptu varaždinskoj zadnjoj liniji
62' - 2:0 - GOOOOOL - Split je pred pobjedom, Sead Bučan je pogodio nakon što su Varaždinci izgubili još jednu loptu u sredini
45' - Kraj prvog dijela i radost za četiri tisuće navijača
45' - 1:0 - GOOOOOL Ante Žužul ostat će upisan kao prvi strijelac za Split u Prvoj HNL
32' - Gostujući vratar je napustio gol, ali to nije primjetio Žužul i propala je solidna situacija
20' - Split drži loptu u svojem posjedu, ali bez konkretnog učinka. Varaždinici zasad bez napora izdržavaju sve pokušaje domaćina
5' - U prvenstvo je Split ušao porazom (Rijeka), a Varaždin s pobjedom (Zadar)
1' - Povijesni događaj, u Parku mladži se po prvi puta igra prvoligaška utakmica