REZULTATI KVALIFIKACIJA

Englezi protutnjali Podgoricom; nogometna bajka Kosova traje; Srbija priredila iznenađenje

25.03.2019 u 23:02

U ponedjeljak je odigrano sedam utakmica kvalifikacija za Euro 2020. Uvjerljivi su bili Francuzi i Englezi, a iznenađenja su priredili Srbija i Kosovo

Kosovo nastavlja sa sjajnim nogometnim rezultatima. Ta reprezentacija je osvojila svoju skupinu Lige nacija te se bez poraza plasirala u viši rang C, zatim je u prijateljskom dvoboju odigrala 2:2 s Danskom, a sada je u svojem prvom susretu u kvalifikacijama za Euro u Prištini zaustavila Bugarsku u skupini A – bilo je 1:1. Impresivan niz natjecateljskih utakmica bez poraza (7) za tako malu zemlju! Božikov je u 39. pogodio za goste, ali je bod domaćinu donio Zeneli u 61.

• +7
Kvalifikacije za Euro 2020., Kosovo - Bugarska, EPA Izvor: Licencirane fotografije / Autor: VALDRIN XHEMAJ/EPA

U istoj skupini Crna Gora je u 17. minuti razveselila navijače, jer je povela u Podgorici golom Vešovića, ali uslijedila je engleska rapsodija. Gordi Albion je uzvratio s pet pogodaka (Keane 30, Barkley 39,59, Kane 71, Sterling 81) za uvjerljivih 1:5. Englezi izgledaju impresivno, jer su kolo ranije s petardom isprašili i Češku.

• +3
Kvalifikacije za Euro 2020., Crna Gora - Engleska, EPA Izvor: Licencirane fotografije / Autor: KOCA SULEJMANOVIC/EPA

U skupini B isto su odigrana dva susreta. Ukrajina se provuka kod Luksemburga. Autsajder je poveo u 34. Preko Turpela, a šest minuta kasnije Cigankov je vratio stvari na početak. U nastavku gosti nisu mogli do drugog gola, ali je zatim Luksemburžanima autogolom u sudačkoj nadoknadi presudio Gerson Rodrigues za 1:2.

• +5
Kvalifikacije za Euro 2020., Luksemburg - Ukrajina, EPA Izvor: Licencirane fotografije / Autor: JULIEN WARNAND/EPA

Srbija je na Luzu stigla do izjednačenja i boda protiv aktualnog europskog prvaka Portugala. Tadić je doveo 'orlove' do prednosti u 7. minuti iz penala, u 30. se ozlijedio Cristiano Ronaldo, a u 42. Portugal je došao do izjednačenja zahvaljujući Danilu. Drugih 45 minuta donijelo je pritisak domaćina, dosta nervoze i grubih startova, a Portugalci su eksplodirali od bijesa u 72. minuti kada je sudac prvo pokazao na bijelu točku nakon igranja rukom Rukavine u kaznenom prostoru da bi zatim svoju odluku povukao.

• +5
Kvalifikacije za Euro 2020., Portugal - Srbija, EPA Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MARIO CRUZ/EPA

U skupini H bile su preostale tri utakmice. Turska je u Eskisehiru svladala Moldaviju s uvjerljivih 4:0. Strijelci su bili Kaldirim (24), Tosun (26, 54) i Ayhan (70).

Nešto kasnije istim rezultatom Francuska je isprašila Island. Za 4:0 bila su četiri različita strijelca – Umtiti (12), Giroud (68), Mbappe (78) i Griezmann (84).

Albanija je sa 3:0 nadigrala Andoru. Sve do same završnice bilo je samo 1:0 golom Saduikua (21), a onda su Balaj (87) i Abrashi (90+6) učinili pobjedu uvjerljivom.