AFRIČKE KVALIFIKACIJE

Egipćani podnijeli žalbu i prije početka utakmice; napali ih u autobusu, gađali na zagrijavanju, vrijeđali Salaha, a to nije bilo sve

30.03.2022 u 08:50

Senegal je na domaćem terenu svladao Egipat nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3:1), a gostujuća reprezentacija podnijela je žalbu zbog slabe organizacije utakmice

Nakon prve utakmice i pobjede 1:0 Egipta istim je rezultatom slavio Senegal na domaćem terenu u Diamniadiju. Gol je postignut već u četvrtoj minuti i to autogol Hamdi Fathija. Ostalih 116 minuta mreže su mirovale, a Egipćani se nisu ni malo proslavili ni kod izvođenja jedanaesteraca. Trojica nisu bila precizna, između i ostalih i Salah, dok je Sadio Mane zabio za konačno slavlje Senegala.

Uoči utakmice gostujuća reprezentacija prolazila je pravu torturu te je Egipatski nogometni savez podnio žalbu, a susret još nije ni bio počeo…

'Egipatski nogometni savez podnio je službenu žalbu protiv svog domaćina Senegala delegatu utakmice, sigurnosnom dužnosniku, CAF-u i FIFA-i, prije početka utakmice između dvije momčadi', izvijestili su Egipćani te su opisali što se sve događalo:

'Egipatska momčad bila je izložena rasizmu nakon pojavljivanja uvredljivih transparenata na tribinama usmjerenih na igrače, točnije na Mohameda Salaha. Zapravo, senegalski navijači terorizirali su egipatske igrače gađajući ih bocama i kamenjem tijekom zagrijavanja, kao i napadom na autobus egipatske momčadi, što je uzrokovalo razbijanje stakla i neke ozljede, što je dokumentirano slikama i video zapisima priloženim uz pritužbu.'

Inače, to nije bilo sve. Domaći navijači su tijekom utakmice laserima ometali gostujuće igrače, a to se najbolje vidjelo kod izvođenja 11-eraca pa je na licu Salaha, prije nego što je promašio udarac s 11 metara, bilo desetak lasera.