Duvnjak 'okrenuo' Poljake, novo finale Hrvatske

• Objavljeno 30.01.2010 u 17:10
rukomet

rukomet

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Nenad Dugi

Hrvatska rukometna reprezentacija je u očekivano tvrdom polufinalu pokazala za nijansu više od Poljske i rezultatom 24:21 (9:10) ušla u drugi uzastopni finale na kontinentalnim smotrama. Igrač odluke bio je Domagoj Duvnjak koji je dominirao drugim poluvremenom

Poljska je na krilima svoje ubitačne vanjske linije brzo preuzela kontrolu rezultata i održavala prednost tokom prvih 30 minuta. Ipak, Červarova garda nije se dala slomiti i unatoč koncepcijskim problemima u fazi napada Poljacima nisu dozvolili da odu na više od dva gola razlike. Vukao je Balić, Čupić trpao sedmerce, Duvnjaka nije bilo nigdje.

U nastavak je ušao neki drugi Duvnjak. Zabio je prva tri gola u završnici i usmjerio vodu na hrvatski mlin. Poljaci nisu mogli računati na svog topnika Bieleckog koji se ozlijedio u prvom dijelu, dok je napadačka mašinerija Hrvatske počela izgledati kao dobro podmazan stroj.

Rutinski su zadržavali prednost i povremeno je dizali, sve do same završnice, u kojoj Poljake nisu pustili blizu.

Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Čupić sa šest golova, a pratili su ga junaci dana Domagoj Duvnjak i Ivano Balić koji su zabili gol manje. Alilović je skupio nominalno osam obrana, ali među njima je bilo i sjajnih reakcija u ključnim trenucima. Poljake je predvodio Michal Jurecki sa sedam golova, dok je Szmal zaustavio 14 udaraca.

Hrvatska je ušla u svoje šesto finale u ovoj generaciji, a tamo ih u nedjelju čekaju goropadni Francuzi koji su se ranije lako obračunali s Islandom.

HRVATSKA - POLJSKA 24:21 (9:10)

Pred 11.000 gledatelja u Stadthalle dvorani sudili su Norvežani Abrahamsen i Kristiansen.

HRVATSKA: Alilović, Čarapina: Balić 5, Duvnjak 5, Lacković, Zrnić 2, Kopljar, Vori, Gojun, Vuković 2, Mataija 1, Buntić 1, Valčić 1, Štrlek 1, Čupić 6 (5), Musa .

POLJSKA: Chmal, Wyszomirski: Jaszka 3, K. Lijewski 2, Kuchzynski , Jachlewski, Bielecki 3, Siodmiak, Zoltak , B. Jurecki 1, Jurasik 1, M. Jurecki 7, Tluczinski 3 (2), Jurkiewicz, M. Lijewski 2, Rosinski.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Poljska 6, SEDMERCI: Hrvatska 6 (5), Poljska 3 (2)