Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Kapetan francuske reprezentacije Thierry Dusautoir (29) proglašen je najboljim ragbijašem svijeta u izboru Međunarodne ragbi federacije (IRB)
Dusautoir je na prvenstvu svijeta koje je u nedjelju završilo u Aucklandu predvodio Francusku do drugog mjesta, a bio je proglašen i najboljim igračem finalnog ogleda u kojem su 'tricolori' izgubili od Novog Zelanda 7:8.
'Hvala svima koji su glasovali za mene. Ova nagrada je velika čast i priznanje,' kazao je ovaj inženjer kemije i igrač francuskog kluba Biarritz Toulousea. Za nagradu su bila nominirana i trojica igrača novog svjetskog prvaka Novog Zelanda - Piri Weepu, Jerome Kaino i Ma'a Nonu, te Australci David Pocock i Will Genia.
Dusautoir je rođen u Abidjanu u Obali Bjelokosti, no njegov otac je Francuz. Ragbi je počeo trenirati tek sa 17 godina, a do tada se bavio judom.
Za najboljeg trenera godine izabran je novozelandski izbornik Graham Henry, nagradu za momčad godine očekivano su dobili All Blacksi, dok je najbolji mladi igrač Englez George Ford.
